اخبار برگزیده

کد خبر:66954
پ
۱۷۹۲۳۱۲_۶۴۸

افزایش تولید ۳۱ محصول منتخب صنعتی و معدنی

در هشت ماهه سال جاری از میان ۴۴ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۳۱ محصول افزایش تولید داشته اند.

در هشت ماهه سال جاری از میان ۴۴ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۳۱ محصول افزایش تولید داشته اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به بررسی اجمالی برخی از کالاهای منتخبی که بر اساس گزارش وضعیت شاخص‌های بخش صنعت، معدن و تجارت با افزایش تولید روبه رو بودند خواهیم پرداخت.

تولید انواع سواری در هشت ماهه امسال با حدود ۸۹۷ هزار دستگاه ۱۸٫۲ درصد، محصولات شیمیایی و پتروشیمی با بیش از ۳۵٫۵ میلیون تن ۷٫۱ درصد و فولاد خام با بیش از ۱۳ میلیون تن ۹٫۲ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۲ میلیونی تولید فولاد خام در ۸ ماه سال جاری

گفتنی است که آمارتولید انواع سواری در مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۵۹ هزار دستگاه، محصولات شیمیایی و پتروشیمی بیش از ۳۱ میلیون تن و فولاد خام بیش از ۱۲ میلیون تن بوده است.

اتوبوس، مینی بوس و ون نیز در هشت ماهه امسال با افزایش ۸۸٫۳ درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو بود. آمارتولید یک هزار و ۲۸۴ دستگاهی هشت ماهه سال گذشته در هشت ماهه امسال به دو هزار و ۴۱۸ دستگاه ارتقا یافت.

در زمینه تولیدکامیون کشنده، کمباین و تراکتور نیز به ترتیب با تولید۹ هزار و ۵۶۴، ۵۲۸ و ده هزار و ۸۸۳ دستگاه با افزایش ۲۲٫۲، ۱۲۳٫۷ و ۲۱٫۳ درصدی مواجه بودیم و بیشترین افزایش تولیدکالاهای صنعتی مربوط به کمباین بود.

همچنین در زمینه تولید لاستیک خودرو با تولیدحدود ۱۴۴ هزار تن از این محصول در هشت ماهه امسال ۰٫۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش تولید داشتیم. میزان تولیداین محصول در هشت ماهه سال گذشته حدود ۱۴۳ هزار تن بوده است.

همچنین در هشت ماهه امسال بیش از ۲۳۵ میلیون متر مربع کاشی در کشور تولیدشد که با در نظر گرفتن آمار تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته( بیش از ۲۰۱ میلیون متر مربع) افزایش ۱۶٫۶ درصدی داشت.

تولیدشیشه جام نیز در هشت ماهه امسال ۶۴۸ هزار تن بود که با در نظر گرفتن ۵۱۳ هزار تن تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۲۶٫۳ درصد با افزایش مواجه بود.

همچنین در زمینه چینی بهداشتی در هشت ماهه امسال بیش از ۶۷ هزار تن تولید داشتیم که با توجه به تولید ۵۳ هزار تنی در مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۲۶٫۷ درصدی داشت و بیشترین افزایش تولیدکالاهی معدنی و صنایع معدنی را به خود اختصاص داد.

تولید روغن ساخته شده نباتی در ۸ ماهه سال جاری افزایش ۵٫۵ درصدی داشت

در زمینه روغن ساخته شده نباتی نیز در هشت ماهه امسال بیش از یک میلون تن تولید داشتیم که با در نظر گرفتن آمارتولید در مدت مشابه سال گذشته ( حدود ۹۸۴ هزار تن) ۵٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

انواع کاغذ، کارتن و فیبر نیز در هشت ماهه امسال به ترتیب با ۲۶٫۹، ۳٫۷ و ۱۳٫۴ افزایش تولید داشته است. در این بازه زمانی به ترتیب حدود ۴۷۴ و ۲۵۱ هزارتن کاغذ و کارتن و حدود ۶۵۵ هزار مترمکعب فیبرتولید شد.

در زمینه محصولات دخانی نیز در هشت ماهه امسال ۳۰٫۵ میلیارد نخ تولیدشد که با توجه به تولید۲۷٫۷ میلیارد نخ در مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰٫۲ درصدی داشتیم.

در محصولات خانگی نیز تولیدماشین لباسشویی بیشترین افزایش را داشت. در هشت ماهه امسال ۵۶۷ هزار دستگاه ماشین لباسشویی تولیدشد که با در نظر گرفتن آمارتولیددر مدت مشابه سال گذشته( ۴۶۱ هزار دستگاه) با افزایش ۲۲٫۹ درصدی روبه رو بود.

به گزارش اخبار صنایع، در حوزه کالاهای شیمیایی و پتروشیمی نیز بیشترین افزایش مربوط به پلی کربنات(PC) با ۶۳٫۲ درصد بود. در هشت ماهه امسال بیش از ۹ هزارتن از این محصول تولیدشد و در مدت مشابه سال گذشته تولیداین محصول بیش از ۵ هزار تن بوده است.

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دولت
ارسال دیدگاه