کد خبر:66779
پ
photo_2018-01-14_21-28-05

تفاهمنامه مشترک بین اتاق تهران و وزارت بهداشت، امضا شد

تفاهمنامه همکاری مشترک بین اتاق بازرگانی تهران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز (یکشنبه) به امضای سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و مسعود خوانساری رئیس اتاق رسید.

تفاهمنامه مشترک بین اتاق تهران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز (یکشنبه) به امضای سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و مسعود خوانساری رئیس اتاق رسید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نشست مشترک فعالان حوزه اقتصاد سلامت با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، عنوان کرد: ایجاد تشکل شرکت‌های دانش بنیان با مشارکت اتاق تهران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از حدود یک سال پیش کلید خورد و اکنون ۱۸۰ تشکل عضو این اتاق هستند.

وی افزود: تقویت تشکل ها و NGO ها در کشور در هم‎صدایی و حل مشکلات آن‎ها موثر و مفید خواهد بود.
خوانساری با اشاره به لزوم توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در سال‌های آینده اقتصاد جهان و کشور به این سمت و سو حرکت خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت‌های مطلوب در زمینه شرکت‎های دانش بنیان دارویی، ابراز امیدواری کرد که با تشکیل انجمن شرکت‌های دانش بنیان بخش سلامت، شاهد پیشرفت های بیشتری در این عرصه باشیم.
رئیس اتاق تهران با اعلام آمادگی برای حمایت از همه تشکل‌ها،گفت: برای همکاری در ارائه آموزش‎ها، برگزاری همایش‏‎ها، شرکت در نمایشگاه‎های داخلی و بین المللی تلاش می کنیم تا برای فعالان این بخش مطالبه‌گری داشته باشیم.

تدوین هشت برنامه از سوی اتاق تهران برای انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان بخش سلامت

در ادامه،”محمود نجفی عرب” رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران، از تدوین هشت برنامه از سوی اتاق تهران برای انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان بخش سلامت خبر داد و افزود: از جمله این برنامه‌ها استفاده از ظرفیت های بین المللی اتاق در تعامل با سایر کشورها برای این انجمن و استفاده از پتانسیل های اتاق برای شرکت های دانش بنیان در ارتباط با سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و در نهایت تجاری‌سازی ایده‌ها و افکار است.

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: از دو سال پیش تاکنون دو پروژه خوب در کمیسیون اقتصاد و سلامت اتاق تهران کلید خورده که نخستین آن، ویرایش پیش‌نویس اصلاح قانون غذا و دارو مصوب سال ۱۳۳۳با رویکرد ورود به موضوعات صادرات، انتقال فناوری، مالکیت معنوی، پیوستن به سازمان تجارت جهانی و واگذاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی است.

به منظور تحقّق اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران، قوانین و برنامه های توسعه اقتصادی- اجتماعی کشور و در اجرای تدابیر و منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه علمی و فناوری و تقویت اقتصاد مقاومتی و توسعه صنعت کشور و بالندگی اقتصاد دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های متقابل موجود در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران این تفاهم نامه همکاری تدوین و مبادله شد.

به گزارش اخبار صنایع، وزارت بهداشت با همکاری اتاق تهران با هدف ایجاد بستر مناسب برای حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت و امکان پیگیری مطالبات و نیازهای آنها توسط بخش خصوصی و نیز تشکیل ‘انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت’ مبادرت به تنظیم این تفاهم نامه کرد.
این تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء به مدت پنج سال اعتبار داشته و در ۲ نسخه و پنج ماده به امضا رسید.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه