کد خبر:66717
پ
۱۵۱۵۸۳۱۲۹۳۱۲۹۱۵۸۰۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

نهایی شدن اجرای طرح رجیستری گوشی‌های ساخت شرکت اپل

باتوجه به نهایی شدن اجرای طرح رجیستری برای گوشی های ساخت شرکت اپل ، آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۵ هزار گوشی آیفون غیرفعال شدند که البته ممکن است از میان آنها تعدادی گوشی وارد و سپس خارج از ایران شده و از آن یک ماه گذشته و غیرفعال شده است.

باتوجه به نهایی شدن اجرای طرح رجیستری برای گوشی های ساخت شرکت اپل ، آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۵ هزار گوشی آیفون غیرفعال شدند که البته ممکن است از میان آن‌ها تعدادی گوشی وارد و سپس خارج از ایران شده و از آن یک ماه گذشته و غیرفعال شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه امضای تفاهمنامه در وزارت اقتصاد و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مطابق آمارهای شبکه ارتباطی کشور ۶۰ درصد گوشی های آیفونی که در برهه زمانی که اجرای طرح رجیستری اطلاع رسانی شده، فعال شده اند از مجاری رسمی وارد کشور شده اند که بسیار قابل قبول است، گفت: قبل از اجرای طرح رجیستری کمتر از ۵ درصد گوشی هایی که فعال می شدند از مجاری رسمی کشور وارد شده بودند که مفهومش این است که ۴۰ درصد گوشی ها غیرمجاز هستند که ممکن است گوشی های غیرمجازی باشد که به عنوان مسافر وارد و سپس خارج از کشور شده باشند و بخشی مربوط به آمار گوشی های همراه مسافر باشد که بعد از پرداخت عوارض گمرکی با تاخیری مجاز شناخته می شوند.

نهایی شدن اجرای طرح رجیستری گوشی‌های ساخت شرکت اپل

وی در مورد نهایی شدن اجرای طرح رجیستری برای گوشی های ساخت شرکت اپل افزود: بنابه آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۵ هزار گوشی آیفون غیرفعال شدند که البته ممکن است از میان آنها تعدادی گوشی وارد و سپس خارج از ایران شده و از آن یک ماه گذشته و غیرفعال شده است.

آذری جهرمی با اشاره به وجود اشکالاتی در اجرای طرح رجیستری و دریافت بخشی از این اشکالات از سوی جامعه خبرنگاران کشور، اظهار کرد: در مجموع کارکرد سیستم بالای ۹۵ درصد رضایت جمع را داشته است و اختلالات درون سیستم حداقل است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه اعتراضاتی به گرانی گوشی داشتیم که روی آن حساس هستیم، خاطر نشان کرد: چند اتفاق باعث افزایش نرخ گوشی شده که با وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری مساله هستیم که بخشی از آن ناشی از افزایش نرخ ارز و بخشی نیز ناشی از برداشته شدن نرخ ارز مبادله ای از واردات گوشی بوده است.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اعلام اینکه ممکن است به دلیل وجود کانال های محدود برای واردات، هماهنگی های انجام شود که بر اساس رقابت نباشد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبالش است که به سایت های فروش آنلاین، مجوز واردات داده شود تا در رقابت با بازار سنتی و نرخ های سنتی بشکنند.

به گزارش اخبار صنایع، بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور، از برگزاری جلسه ای در سطح وزرا در هفته آینده برای برای پیگیری مساله طرح ثبت گوشی های تلفن همراه خبر داد و افزود: در این جلسه جوانب را مجدد بررسی می کنیم و تصمیم گیری می کنیم که فاز بعدی را کی اجرا کنیم تا سایر گوشی ها را شامل شود

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دولت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید