کد خبر:66712
پ
ترانسفورماتور-توربین-بادی-سری-مینا

ترانسفورماتور توربین بادی ساخت ایران به تولید انبوه رسید

ترانسفورماتور توربین بادی ساخت داخل که توسط محققان کشورمان طراحی شده بود، به تولید انبوه رسید و صادرات آن به کشورهای مختلف نیز آغاز شد.

ترانسفورماتور توربین بادی ساخت داخل که توسط محققان کشورمان طراحی شده بود، به تولید انبوه رسید و صادرات آن به کشورهای مختلف نیز آغاز شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، تا پیش از این ترانسفورماتور های ویژه نیروگاه های بادی از خارج وارد می شد و برای وارادات این ترانس ها سالانه بیش از ۵۰ میلیون دلار هزینه می شد و حالا با تولید انبوه جمهوری اسلامی ایران جزء کشورهای صادرکننده این ترانس ها قرار گرفت.

ترانسفورماتور های توربین بادی تولیدی داخل دارای کیفیت گروه A جهانی است

ترانسفورماتورهای توربین بادی تولیدی داخل دارای کیفیت گروه A جهانی است و با نمونه های خارجی آن قابلیت رقابت کامل دارد و حتی در بعضی از پارامترهای طراحی وکیفی نسبت به نمونه مشابه ساخته شده توسط شرکت های اروپای غربی دارای مزیت هایی از جمله پایین بودن جهش حرارتی حداکثر روغن و متوسط سیم پیچ به میزانحدود ۱۰ درجه سانتیگراد است.

سوریه، عراق، ارمنستان، بلاروس و قرقیزستان کشورهائی هستند که بزودی ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه‌های بادی تولید ایران به آن‌ها صادر خواهد شد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با بیان اینکه امروزه بحث تولید برق در نیروگاه های با انرژی پاک و تجدیدپذیر مانند نیروگاههای بادی از اولویت های صنعت برق کشور می باشد، گفت: علاوه بر قدرت بالایی که این ترانس ها دارند، قابلیت نصب آنها در ناسل توربین های بادی نیز یکی از کم نظیر ترین ویژگی های این ترانس های کاملا ایرانی است.

وی اضافه کرد: ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه های بادی، برق تولیدی حاصل از نیروی باد در نیروگاه های بادی را وارد شبکه توزیع برق  می کنند که می تواند زمینه تولید برق در نیروهای بادی کشور را توسعه چشمگیری دهد.

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو همچنین از طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات به دست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: در چارچوب سیاست های وزارت نیرو جهت کاهش تلفات شبکه توزیع برق کشور،جوانان متخصص گروه صنعتی ایران ترانسفو همچنین موفق به طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات (‘CC ) برای مناطق جنوبی کشور شدند.

وی اضافه کرد: این ترانس ها که قادرند به طرز چشمگیری به کاهش تلفات شبکه و جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک کنند، بزودی به تولید انبوه خواهند رسید.

فتحی پور همچنین از طراحی اتو ترانسفورماتور (۶۰۰MVA  و ۴۰۰KV ) کیلو ولت در داخل کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی خط تولید این ترانس و تولید آن؛ به ازای هر دستگاه ترانسفورماتور مذکور؛ از خروج حدود ۵ میلیون دلار ارز جلوگیری خواهد شد.

هدف طراحی ترانسفورماتورهای توزیع آلومینیومی

به گزارش اخبار صنایع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو در پایان تصریح کرد: طراحی ترانسفورماتورهای توزیع آلومینیومی با هدف کاهش بهای تمام شده یکی دیگر از افتخارات جوانان کشورمان در گروه صنعتی ایران ترانسفور است که با هدف کاهش هزینه های سرمایه ای مورد نیاز در شبکه برق تولید خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
ایلنا