اخبار برگزیده

کد خبر:66760
پ
رئیس جهاددانشگاهی

تبدیل فناوری به شغل و ثروت در کشور

رئیس جهاد دانشگاهی: تاکنون درزمینه تبدیل فناوری به علم و کسب درآمد بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و همین امر سبب عقب ماندن از سایر کشورها شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی: تاکنون درزمینه تبدیل فناوری به علم و کسب درآمد بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و همین امر سبب عقب ماندن از سایر کشورها شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سید حمیدرضا طیبی ظهر شنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی بابیان اینکه توسعه فناوری در کشور نیازمند تلاش بیشتر است، اظهار کرد: تاکنون درزمینه تبدیل فناوری به علم و کسب درآمد بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و همین امر سبب عقب ماندن از سایر کشورها شده است.

طیبی افزود: ایجاد اشتغال و تولید ثروت از طریق فناوری کاری سخت و پیچیده نیست، تنها پشتکار و برنامه‌ریزی دقیق می‌خواهد.

وی تصریح کرد: طی چند دهه اخیر ایران درزمینه‌های بسیاری پیشرفت داشته و درحال‌توسعه است به‌طوری‌که حرف برای گفتن دارد اما متأسفانه در بخش تبدیل علم به ثروت رشد قابل‌توجه را نداشته است.

رئیس جهاد دانشگاهی توسعه پایدار در بخش‌های فرهنگی، علمی و فناوری، اجتماعی و توسعه سیاسی را ضروری دانست و گفت: چنانچه در هرکدام از این بخش‌ها پیشرفتی حاصل نشود با مشکل روبرو خواهیم شد.

طیبی بر استفاده از فناوری، منابع علمی و تجربه کشورهای پیشرفته تأکید کرد و افزود: بهره بردن از علم و تجربه دیگران خوب است اما نباید بازار و برنامه‌های خود را در اختیار آنان قرار دهیم.

وی همچنین به فرار مغزها اشاره کرد و گفت: درحالی‌که زیرساخت‌های مناسبی برای کسب علم فراهم است اما سال‌هاست با فرار مغزها مواجه هستیم که در این زمینه باید چاره‌ای اندیشه شود.

رئیس جهاد دانشگاهی بیان کرد: امروز اشتغال تبدیل به یک مشکل برای فارغ‌التحصیلان شده است درحالی‌که می‌توان با توسعه فناوری این مسئله را رفع کرد.

طیبی گفت: اختلاف‌نظرهای غیرمنطقی سیاسی جز عقب افتادن و توسعه‌نیافتگی چیزی در برندارد ازاین‌رو برای توسعه کشور جناح‌بندی و اختلافات سیاسی را باید کنار گذاشت.

وی اظهار کرد: جابه‌جایی و تغییر مدیریت‌ها سدی در برابر توسعه پایدار است چراکه رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند برنامه‌ای اساسی، مدون و بدون تغییر دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بر اساس ظرفیت هر استان، پروژه‌ای تعریف‌شده است که اگر نیاز باید در حد ملی طرح اجرا می‌شود.

به گزارش اخبار صنایع، در این مراسم از زحمات احسان عباسی قدردانی و رضا شاهین فر به‌عنوان رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی معرفی شد.

انتهای پیام///

منبع
مهر