اخبار برگزیده

کد خبر:66725
پ
رییس هیات عامل ایدرو
رییس هیات عامل ایدرو :

ادغام قطعه‌سازان نیازمند تعریف مدل توسعه و ارتقاء از صنعت قطعه‌سازی

رییس هیات عامل ایدرو: ادغام قطعه سازان نیازمند تعریف مدل توسعه ای از صنعت قطعه سازی برای ارتقا این صنعت و رسیدن به تکنولوژی های روز دنیاست.

رییس هیات عامل ایدرو: ادغام قطعه‌سازان نیازمند تعریف مدل توسعه ای از صنعت قطعه سازی برای ارتقا این صنعت و رسیدن به تکنولوژی های روز دنیاست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از ایدرو نیوزمنصور ‌معظمی در جلسه بررسی راهکارهای ارتقاء صنعت قطعه‎سازی با حضور اعضای انجمن قطعه سازی و برخی از مسئولان این صنعت، تصریح کرد: ادغام قطعه سازان نیازمند تعریف مدل توسعه‌ای از صنعت قطعه سازی برای ارتقا این صنعت و رسیدن به تکنولوژی های روز دنیاست.
 

به نقل از ایدرو نیوزمنصور ‌معظمی با اشاره به رده بندی قطعه‎سازان و ادغام آن ها گفت: تی رینگ نباید رنکینگ باشد و هدف از آن ارتقا کیفیت محصولات قطعه سازان و حل مشکلات آن ها و خودرو سازان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هر گاه در مسئله ای ندانیم چه می خواهیم نمی توانیم چاره اندیشی درست داشته باشیم، بنابراین اگر در این صنعت نتوانیم سیاست و خط مشی درستی را پی ریزی کنیم، نمی توانیم تولید محصولات با کیفیت و در حد رده جهانی و رقابت پذیر داشته باشیم.

وی با اشاره به وظیفه سیاستگذاری دستگاه های حاکمیتی گفت: در ادغام این صنعت باید ابتدا سیاست کلی و خط مشی مشخص گردد و سپس بر اساس آنها چارچوب هایی گذاشته شود که قابل دفاع و اجرایی باشند.

به گزارش اخبار صنایع، رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به مزیت‌ها، چالش ها و مشکلات پیش روی این تصمیم اظهار داشت: اگر اصول و چارچوب درستی تعیین شود، قطعه سازان کوچک که سرمایه های ملی کشور هستند، از حرکت باز نمی ایستند و زمینه های رشد آن‌ها نیز فراهم می شود.

انتهای پیام///

منبع
شاتا
ارسال دیدگاه