کد خبر:66558
پ
آتش+سوزی+نفتکش+ایرانی+در+دریای+چین

عملیات اطفاء حریق نفت کش ایرانی ساعاتی قبل آغاز شد

سخنگوی کمیته اضطرار نفت کش ایرانی: از حدود سه ساعت قبل عملیات اطفاء حریق نفت کش ایرانی آغاز شده است.

سخنگوی کمیته اضطرار نفت کش ایرانی: از حدود سه ساعت قبل عملیات اطفاء حریق نفت کش ایرانی آغاز شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، یکی از کشتی های چینی نقش پاشیدن کف روی نفت کش حادثه دیده را بر عهده دارد و کشتی دیگر نقش حمایتی را بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: چند کشتی دیگر هم به صورت آماده باش در منطقه حضور دارند که در صورت پایان مواد شیمیایی مخصوص کشتی اول، وارد عملیات شوند.

بهرامی گفت: اقدام موثری شروع شده و به همین دلیل حجم آتش در کشتی ایرانی به صورت محسوسی کاهش یافته و بیشتر دود از کشتی بیرون می آید.

سخنگوی کمیته اضطرار نفت کش ایرانی افزود: شرایط جوی و باد در منطقه وجود دارد که کار را کمی مشکل می کند، اما امیدواریم با ادامه عملیات اطفاء حریق امروز به نتایج ملموسی برسیم.

بهرامی درباره پیش بینی زمان پایان عملیات گفت: پیش بینی بسیار سخت است چرا که مخازن کشتی در کنار هم هستند ممکن است آتش در قسمتی دیگر شعله ور شود، با این حال این انتظار وجود دارد که تا امشب به نتیجه ملموسی برسیم.

وی تاکید کرد: اگر آتش کنترل نشود، فرستادن تیم های جستجو به روی کشتی بسیار خطرناک است و می تواند جان بقیه را تهدید کند.

سخنگوی کمیته اضطرار نفت کش حادثه دیده ایرانی گفت: مکاتباتی را با مقامات چینی انجام داده ایم و هم اکنون نیز نامه جدیدی به مقامات چینی برای پیگیری عملیات ارسال کرده ایم.

بهرامی درباره همکاری طرف چینی گفت: امیدواریم با کنترل آتش تیم های نجات به روی کشتی هلی برن شوند و ما اقدام عملی برای نجات خدمه کشتی انجام دهیم.

به گزارش اخبار صنایع، سخنگوی کمیته اضطرار نفت کش حادثه دیده ایرانی افزود: با تلاش های صورت گرفته و دستور مستقیم رئیس جمهور به سه نفر از وزرا، همکاری طرف چینی خیلی مهمتر شده و ما هم در حال پیگیری از طرف اعضای هیئت دولت هستیم.

انتهای پیام///

منبع
صدا و سیما
ارسال دیدگاه