کد خبر:66652
پ
سازمان دامپزشکی کشور
رئیس سازمان دامپزشکی کشور

سازمان دامپزشکی کشور در دوران تحریم، عملکرد قابل قبولی داشته است

سازمان دامپزشکی کشور با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، عملکرد قابل قبولی در دوران تحریم‌ها داشته و هم‌اکنون ۹۵ درصد واکسن‌های حوزه دام، ۳۵ تا ۴۵ درصد واکسن‌های حوزه طیور و ۹۵ درصد داروهای حوزه دامپزشکی، به دست متخصصان داخلی تولید می‌شود

سازمان دامپزشکی کشور با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، عملکرد قابل قبولی در دوران تحریم‌ها داشته و هم‌اکنون ۹۵ درصد واکسن‌های حوزه دام، ۳۵ تا ۴۵ درصد واکسن‌های حوزه طیور و ۹۵ درصد داروهای حوزه دامپزشکی، به دست متخصصان داخلی تولید می‌شود

 

*** سازمان دامپزشکی کشور و اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با اشاره به اینکه امنیت غذایی به معنای اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد:

ماهیت کار سازمان دامپزشکی، اقتصاد مقاومتی است، زیرا این سازمان، پاسداری از یکصد و سی و چهار هزار میلیارد تومان اموال مردم همچون دام و طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم، را بر عهده دارد که باید به آن ها خدمات قابل قبول را ارائه دهد.

 

*** عملکرد سازمان دامپزشکی کشور در دوران تحریم

 

رفیعی پور با تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی وظیفه حساسی را بر عهده دارد، گفت:

دشمنان به طرق مختلف و با جنگ سخت و نرم، تلاش دارند به ما ضربه بزنند و یکی از روش‌هایی که آنها پیگیری می‌کنند، وارد کردن آلودگی و بیماری به غذای مردم است که در این خصوص، سازمان دامپزشکی کشور کاملا هوشیار است و به خوبی به وظایف خود عمل ‌می‌کند.

وی در خصوص اقدامات دشمنان این مرز و بوم از طرق مختلف از جمله تحریم‌ها، نیز پاسخ داد:

در کشور ایران در حوزه دامپزشکی، دانشمندان بزرگی وجود دارد که توانسته‌اند اقدامات چشم گیری را در دوران تحریم انجام دهند و از این طریق تهدیدها و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

 

*** خودکفایی نسبی کشور در حوزه تولید واکسن

 

رئیس سازمان دامپزشکی در خصوص توانمندی‌های کشور در حوزه واکسن، گفت:

در حال حاضر ۹۵ درصد واکسن‌های مورد نیاز کشور در حوزه دام، ۳۵ تا ۴۵ درصد واکسن‌های مورد نیاز کشور در حوزه طیور و ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور در حوزه دامپزشکی در داخل کشور و به دست متخصصان داخلی تولید می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بخشی از مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دارو و واکسن‌ها وارداتی هستند که البته در این حوزه با مشکل چندانی مواجه نبوده‌ایم و مشکل اصلی ما در بخش تجهیزات بوده که این موضوع نیز با تلاش دانشمندان ایرانی رفع شده است.

 

*** بودجه سازمان دامپزشکی در لایحه بودجه ۹۷

 

رفیعی پور در خصوص بودجه سازمان دامپزشکی کشور در لایحه بودجه ۹۷ گفت:

با توجه به اینکه یکی از وظایف اصلی این سازمان حوزه مهم، پیشگیری است، بودجه این سازمان نسبت به سال گذشته کاهش نیافته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی از مجلس درخواست کرده، تا دو درصد از طرح هدفمندی که مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان می‌شود، برای امر پیشگیری به سازمان دامپزشکی کشور اختصاص یابد.

 

*** مدیران، ارتباط خود را با اصحاب رسانه افزایش دهند

 

رفیعی پور، افزایش دسترسی اصحاب‌رسانه به مدیران و نظارت مستقیم مسئولان را دو ابزار مهم  موفقیت دانست و گفت:

مدیران باید ارتباط خود را با اصحاب رسانه افزایش دهند و نظارت بیشتری در جغرافیای تمام سرزمین خود داشته باشند.

 

*** دامداری‌ها و کشتارگاه‌های فعال در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پایان گفتگو با خبرنگاران، در خصوص تعداد دامداری‌ها و کشتارگاه‌های فعال در سراسر کشور، گفت:

تعداد دامداری‌های فعال در سطح کشور ۷۵ هزار واحد، تعداد کشتارگاه‌ها ۶۵۶ واحد و در حوزه پرندگان حدود ۲۴ هزار واحد در حال بهره برداری است.

رفیعی پور همچنین افزود: بیش از ۹ هزار و ۲۴۴ شناور و بیش از هزار و ۶۶۰ سردخانه نگه‌داری شیر، عسل، تخم مرغ و گوشت در کشور فعال است.

  
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه