اخبار برگزیده

کد خبر:66620
پ
صادق نجفی

تهیه برنامه‌مدون برای مکانیزم‌های جدید تأمین مالی واحدهای صنعتی کوچک

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک بر رفع مشکلات پیش روی واحدهای صنفی تولیدی تأکید و از تهیه برنامه مدونی جهت به کارگیری مکانیزم‌های جدید تأمین مالی برای واحدهای صنعتی کوچک خبر داد.

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک بر رفع مشکلات پیش روی واحدهای صنفی تولیدی تأکید و از تهیه برنامه مدونی جهت به کارگیری مکانیزم‌های جدید تأمین مالی برای واحدهای صنعتی کوچک خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، صادق نجفی در نشست مشترک با رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به مأموریت‌های وزارت صنعت، معدن وتجارت افزود: در دولت دوازدهم تشکیل زنجیره‌های تامین کالای تولیدی ایران و ایجاد پیوند و اتصال میان تولیدکنندگان ومصرف کنندگان و به کارگیری مکانیزم‌های جدید تامین مالی از جمله تامین مالی زنجیره تأمین، برات و خرید دین و شناسایی تولیدکنندگان معتبر و اعتبار سنجی آن‌ها را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: برنامه مدونی در سال ۹۶ «سال اقتصاد مقاومتی ،تولید واشتغال » تهیه کردیم تا بتوانیم با رونق بخشیدن به کارخانجات مستقر در شهرک‌ها ونواحی صنعتی و صنوف تولیدی، کالاهایی به بازار عرضه شود که از لحاظ کیفیت و قیمت بتوانند با محصولات وارداتی رقابت کنند و قدرت خرید مردم نیز افزایش یابد.
نجفی افزود: در این راستا سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران با مساعدت اصناف کشور در راه اندازی نهضت خرید کالای ایرانی وتوسعه شبکه‌های عرضه کالای داخلی همکاری می کند.

حل مشکلات صنوف تولیدی و واحدهای صنعتی کوچک

در این جلسه رییس اتاق اصناف ایران نیز ضمن تاکید بر ضرورت همکاری میان اتاق اصناف وسازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران در راستای حل وفصل مشکلات صنوف تولیدی و واحدهای کوچک، گفت: فراهم کردن زیر ساخت‌های سرمایه گذاری مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی صنفی و کمک به شناسایی تولید باید در دستور کار قرار بگیرد.

علی فاضلی با تأکید بر عارضه یابی واحدهای تولیدی و کمک به صادرات آن‌ها، افزود: به منظور تدوین برنامه عملیاتی برای اجرایی کردن مصوبات جلسه، برگزاری جلسات کارشناسی با سازمان صنایع کوچک باید برنامه ریزی شود.

به گزارش اخبار صنایع، در این نشست مشترک روسای اتحادیه‌های چرم ، محصولات چرمی (کیف وکفش) وپوشاک نیز به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود در زمینه توسعه همکاری‌های مشترک با سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران و رفع مشکلات صنوف تولیدی واحدهای صنعتی کوچک پرداختند.

انتهای پیام///

منبع
شاتا