کد خبر:66504
پ
GranulatedSugar

تامین ۹۰ درصد نیاز کشور به شکر از طریق تولید داخلی

با تدابیر دولت و برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی در سال‌ جاری حدود ۹۰ درصد ازکل نیاز کشور به شکر از طریق تولید داخلی و تنها ۱۰درصد از محل واردات تأمین خواهد شد.

با تدابیر دولت و برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی در سال‌ جاری حدود ۹۰ درصد ازکل نیاز کشور به شکر از طریق تولید داخلی و تنها ۱۰درصد از محل واردات تأمین خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیر طرح راهبری زنجیره‌ی تأمین کالای شکرگفت: با توجه به افزایش میزان تولید چغندر قند امسال‌، که رسیدن به خودکفایی در تأمین قندوشکر مورد نیاز کشور را نوید می‌دهد، بخشنامه خرید مقدار۵۰ هزار تن شکرسفید استحصالی ازجانب کارخانه‌های قند چغندری به شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌ها ابلاغ شده است.

خرید ۵۰ هزار تن شکر سفید از کارخانجات قند چغندری

علی‌رضا فیاضی تشریح کرد: در این جهت، قرارداد مرحله‌ی اول خرید به میزان ۵۰ هزار تن شکر سفید تولیدداخلی از تعداد ۲۶ کارخانه قند چغندری، که امسال‌ از کشاورزان چغندرقند خریداری کرده‌اند، ازجانب شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌ها تنظیم و منعقد شده است.

مشاور معاون وزیرجهادکشاورزی تصریح کرد: میزان شکر سفید قابل خریداری از هر کارخانه با هماهنگی انجمن صنفی کارخانجات قند وشکر کشور و بر حسب میزان خرید چغندرقند از کشاورزان تعیین و به شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌ها جهت انجام عملیات خرید ابلاغ شده است.

مدیر طرح راهبری زنجیره‌ی تأمین‌کالای‌شکر شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: امسال‌ میزان تولید چغندر قند کشور به بیش از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسیده است که رکوردی بی‌سابقه در کشور است.

فیاضی افزود: با توجه به میزان چغندرقند تولید شده، پیش بینی می‌شود که امسال ۹/۱ میلیون تن شکر درکشور تولید شود، که با توجه به نیاز مصرفی ۲/۲ میلیون تنی سالانه، وارد مرحله‌ای از خودکفایی در تامین این کالای اساسی شده‌ایم. 

وی با بیان اینکه در گذشته بیش از۵۰ درصد شکر مورد نیاز مصرفی کشور از طریق واردات تأمین می‌شد، گفت: در سال‌های نه چندان دور بالغ بر یک میلیون تن شکر خام وارد کشور می‌شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر طرح راهبری زنجیره‌ی تأمین‌کالای‌شکر شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: با تدابیر دولت و برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی در زمینه افزایش خوداتکایی ملی و تحقق سیاست‌های اقتصادمقاومتی، امسال‌ حدود ۹۰ درصد ازکل نیاز کشور به شکر از طریق تولید داخلی و تنها ۱۰درصد از محل واردات تأمین خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع