کد خبر:66388
پ
n82704413-71943055

آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران: این وام باید به طرح‌هایی اختصاص داده شود که اولویت آن‌ها ایجاد اشتغال پایدار و فراهم کردن بازارهای صادراتی برای کشور باشد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی تاکید کرد: این وام باید به طرح‌هایی اختصاص داده شود که اولویت آن‌ها ایجاد اشتغال پایدار و فراهم کردن بازارهای صادراتی برای کشور باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از خبرگزاری روستا، “هادی ابوی” در گفت‌وگو اظهار کرد: اولین مساله‌ای که در جریان اختصاص وام اشتغال روستایی باید مدنظر قرار بدهیم، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و زمینه حضور افراد سرمایه‌گذار و کارآفرین در روستاهاست. وی ادامه داد: اگر در روستایی علاقه‌مندی برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح و ایده هست، دولت باید زیرساخت‌های مورد نیاز از قبیل شبکه برق را فراهم کند تا سرمایه گذاری که اقدام به سرمایه‌گذاری در آن روستا می‌کند دچار مشکل نشود.

*** تمایل در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری و دریافت وام اشتغال روستایی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران افزود: در حال حاضر تمایل در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری برای اشتغال روستایی بیشتر است و متقاضی دارد لذا باید زمینه کار را برای ورود کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فراهم کنیم و پیشنهاد من این است که ابتدا واحدهای کوچک روستایی که به تعطیلی کشیده شده‌اند فعال کنیم و از ظرفیت‌های آن‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنیم.

ابوی درعین حال ویژگی طرح‌های اشتغال برای دریافت وام روستایی را تشریح کرد و گفت: اولویت کار ما باید بر مبنای ایجاد اشتغال پایدار، تکیه بر الگوی اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به خارج باشد. هم‌چنین با توجه به تولید داخل بتواند بازارهای فروش و بازارهای رقابتی و صادراتی کشور را فعال کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از خبرگزاری روستا، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان این‌که طرح اشتغال روستایی باید دربرگیرنده اشتغال مولد و پایدار باشد، در پایان خاطرنشان کرد: در جریان اختصاص وام اشتغال روستایی باید به مزیت‌های هر منطقه توجه کنیم و توزیع اعتبارات را بر اساس آن صورت دهیم. طبعا شرایط جغرافیایی، اقلیمی و جمعیتی منطقه ملاک عمل است و زیرساخت‌های زندگی و سکونت افراد نیز باید پیش‌بینی شود. این‌طور نباشد که یک واحد تولیدی در منطقه‌ای روستایی و فاقد جمعیت ایجاد کنیم ولی برای تامین نیروی انسانی از نیروهای غیر بومی استفاده کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه