کد خبر:66342
پ
۲۶[۱]
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

جذب ۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت با اشاره به جذب حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، از اجرای حدود ۳۷ پروژه با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به جذب حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، از اجرای حدود ۳۷ پروژه با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، صادق نجفی، امروز در خاتمه بازدید از برخی واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد، با اعلام این خبر، گفت:

سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های صنعتی ایران به دنبال آن است با مشخص کردن صنایع مزیت‌دار هر استان، طرح‌های با مزیت بالا را به خارجی‌ها و همچنین ایرانیان مقیم خارج کشور معرفی کند.

نجفی در ادامه اضافه کرد: برخی از این صنایع با هدف ارائه توانمندی‌ها و قابلیت‌های بالای خود در نمایشگاه‌های مختلف حضور خواهند یافت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سرمایه گذاری‌های مذکور در صنایع پایین دستی پتروشیمی و مس و کالاهای حوزه فناوری اطلاعات و پوشاک است که در این بخش‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور، اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که به سرمایه‌گذاران خارجی که در ایران شرکت تاسیس می‌کنند، ۱۰۰ درصد مالکیت می‌دهد و اجازه می‌دهد که دستاورد و سود خود را از بخش تولید به خارج  از کشور بفرستد.

معاون وزیر صنعت در خصوص مشکلات بانکی کشور در حوزه بین‌الملل نیز، گفت: هرچند مشکلات بانکی و اتصال به ارتباطات مالی بین بانکی در سطح جهانی همچنان وجود دارد، اما در بسیاری زمینه‌ها هنوز سود بالاتری نسبت به سایر کشورها در ایران وجود دارد و ما فقط باید فضا را برای حضور خارجی‌ها فراهم نماییم.

نجفی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه دو سالگی برجام قرار داریم، اظهار داشت: هر چند شاید نتوانستیم مشکلات بانکی را به طور کامل حل کنیم اما ارتباطات کشور با سایر کشورها گسترش یافته و از فضای ایران هراسی خارج شده ایم که اینها دستاوردهایی بزرگ است و باعث شده امروز، تولیدکنندگان امیدوارتر از گذشته به تولید بپردازند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، شهرک صنعتی شمس‌آباد که یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور است در ۳۵ کیلومتری جاده تهران – قم قرار دارد و با بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار مساحت، دارای بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد فعال تولیدی و صنعتی است.

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید