کد خبر:66304
پ
۷۵۰A4867 (2)
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران:

تجمیع و نوسازی ۵۰ پلاک از بافت فرسوده در محله تختی/ ۴۱ درصد از محله تختی نوسازی شد

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران از بازآفرینی محله تختی تهران با تجمیع و نوسازی ۵۰ پلاک از بافت فرسوده این محله در کمتر از دو سال آینده خبر داد.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران از بازآفرینی محله تختی تهران با تجمیع و نوسازی ۵۰ پلاک از بافت فرسوده این محله در کمتر از دو سال آینده خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، صبح امروز همزمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی، مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران به همراه شهردار تهران در مراسم کلنگ زنی پروژه تجمیع و نوسازی ۵۰ پلاک محله تختی حضور یافت.

***نوسازی ۵۰ پلاک بافت فرسوده در کمتر از دو سال

میرصادقی ضمن گرامیداشت پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی در خصوص تجمیع و نوسازی ۵۰ پلاک در محله تختی واقع در منطقه ۱۲ تهران، توضیحاتی را ارائه و اظهار امیدواری کرد، در کمتر از دو سال آینده واحدهای مسکونی این پروژه ساخته شود.

میرصادقی در ادامه با اشاره به اینکه، امروز اقدام مهمی در بازآفرینی محله تختی انجام شده است، گفت: محله تختی حدود ۲۲ هزار نفر جمعیت دارد و ۸۰ هکتار است که ۵۳ هکتارش بافت فرسوده و ۱۶ هکتار بافت ناپایدار است که در سال‌های گذشته سند توسعه محله تختی با افق طرح ۱۴۰۰ به تصویب رسیده است.

***۴۱ درصد از محله تختی نوسازی شد

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با بیان اینکه ۳۵۰۲ پلاک در این محله است که حدود ۳۰۰۰ پلاک فرسوده است، گفت: حدود ۱۳۰۰ پلاک یعنی حدود ۴۱ درصد در محله تختی نوسازی شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه برای پروژه نوسازی این ۵۰ پلاک، زمان زیادی صرف شده است، گفت: ۱۲۷ مالک در این پروژه وجود دارند که همه دست به دست هم داده‌اند تا کلنگ این مجموعه به زمین بخورد.

***سرانه‌های شهری در منطقه ۱۲ صفر است

میرصادقی با اشاره به اینکه سرمایه گذار بخش خصوصی در این منطقه، یک سازنده معتبر است، گفت: با سیستم اجرایی و سازه نوینی که در این پروژه به کار می‌رود امیدواریم در کمتر از دو سال، واحدهای مسکونی این پروژه ساخته شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان با اشاره به اینکه تقریبا سرانه‌های شهری در این منطقه صفر است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با کمک سازمان نوسازی، وضعیت بافت فرسوده در این منطقه را بهبود بخشیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محله تختی با بیش از ۲۲ هزار نفر جمعیت و ۶۵درصد فرسودگی (در حدود ۴۳ هکتار مساحت بافت فرسوده منطقه) در ناحیه ۴ منطقه ۱۲ شهرداری تهران قرار گرفته است.

شهرداری تهران از سال ۱۳۸۸ به صورت پایلوت اقدام به راه اندازی دفتر خدمات نوسازی در آن محدوده کرده است و تاکنون موفق به نوسازی ۴۴۵ پلاک در قالب ۱۴۵ پروانه تجمیعی شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه