کد خبر:66198
پ
حسینی-پوستر-کارآفرینی۱

۲۴۰۰ میلیارد تومان برای کارآفرینی در روستا‌ها اختصاص یافت

معاون رئیس جمهور­: دولت با تصویب قانون حمایت از اشتغال روستایی، ­دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای رونق و کارآفرینی در روستا‌های کوچک ­اختصاص داد.

معاون رئیس جمهور­: دولت با تصویب قانون حمایت از اشتغال روستایی، ­دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای رونق و کارآفرینی در روستا‌های کوچک ­اختصاص داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، علی اصغر مونسان ­در نشست­ خبری به مناسبت مصوبات اخیر دولت در حوزه‌های میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل این سازمان، افزود: ­در قانون حمایت از اشتغال­روستایی­۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال زایی و رونق شهر‌ها و روستا‌های کوچک در نظر گرفته شده است که به درآمدزایی برای مردم این مناطق منجر خواهد شد.

وی تاکید کرد: با اجرای این مصوبه در شهر‌های کوچک و روستا‌ها شاهد­ رشد اقتصاد و رونق روزافزون خواهیم بود.

سقف ۸ هزار میلیارد ریال برای حمایت از تولید و کارآفرینی با اولویت جوانان و دانش آموختگان

معاون رئیس جمهور ­از دیگر مصوبه دولت در حمایت از تولید و اشتغال خبر­داد و در این باره توضیح داد: براساس آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۶ که از این پس اجرایی می‌شود به سازمان برنامه و­بودجه اجازه داده شد تا سقف ۸ هزار میلیارد ریال بابت حمایت از تولید و اشتغال با اولویت جوانان، ­ دانش آموختگان دانشگاهی، مسکن، حمل ونقل­ عمومی و کارآفرینی هزینه کند.

رئیس سازمان میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ­گفت: برای حمایت و مرمت از میراث فرهنگی کشور، با پیشنهادی که از کمیسیون کلان شهر‌ها ارائه شد، بنا شد شهرداری‌ها درشهر‌های مختلف برای شناسایی، مرمت و تملک به سازمان میراث فرهنگی کمک کنند.

مونسان با اشاره به اینکه تعداد بنا‌های تاریخی در کشور بسیار است و بودجه سازمان میراث به اندازه پوشش تمام بنا‌های تاریخی کشور نیست، افزود: به همین دلیل شهرداری می‌تواند کمک خوبی در این حوزه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون بالغ بر ۱۷۰۰ طرح ­گردشگری در دست داریم، گفت: تلاش می‌کنیم طرح‌های بالای ۶۰ درصد را هر چه زودتر به اتمام برسانیم. ­

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا سقف ۸۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از تولید، اشتغال با اولویت دانش آموختگان دانشگاهی و جوانان برای کارآفرینی هزینه خواهد شد.

مونسان افزود: بر اساس آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه به سازمان برنامه و بودجه کشور، اجازه داده می‌شود تا سقف ۸ هزارمیلیارد ریال بابت حمایت از تولید، اشتغال با اولویت جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی، مسکن، حمل و نقل عمومی و برای کارآفرینی اختصاص دهد.

وی با تأکید بر اینکه حوزه گردشگری مؤلفه‌هایی دارد که می‌تواند علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، باعث ایجاد اشتغال شود و به نشاط اجتماعی کمک کند، گفت: این سه موضوع برای دولت مهم است و می‌تواند به رونق کشور کمک کند.

مونسان با اشاره به اینکه یارانه سود تسهیلات برای سرمایه‌گذاری و سرمایه در گردش واحد‌های کوچک و متوسط صنعتی، معدنی، خدمات فنی و مهندسی، کشاورزی و گردشگری اختصاص پیدا می‌کند، افزود: اختصاص این رقم به سود تسهیلات بخش گردشگری کمک بزرگی به اتمام طرح‌های گردشگری خواهد بود.

معاون رئیس جمهور گفت: هیأت دولت در سال ۹۵ برای رونق تولید و اشتغال، اعتباری را برای وزارت صنعت و معدن در نظر گرفته است که بر اساس آن سامانه‌ای طراحی شد که طرح‌ها در این سامانه ثبت می‌شوند و اعتباراتی به آن‌ها تخصیص پیدا می‌کند.

وی افزود: حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت تا برای رونق تولید و اشتغال به حوزه صنعت و کشاورزی داده شود.

مونسان با اشاره به اینکه وزارت صنعت نیز از طریق سامانه‌ای به نام «بهین‌یاب» این تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد، گفت: با مذاکرات انجام شده بخش گردشگری و صنایع‌دستی در سامانه «بهین‌یاب» قرار گرفت و بعد از این طرح‌های مربوط به این دو بخش نیز مشمول حمایت و پشتیبانی از مصوبه تولید و اشتغال خواهد شد.

سرمایه‌گذاران نیازی به مراجعه حضوری به تهران ندارند

وی با تأکید بر اینکه از مزایای این سامانه این است که سرمایه‌گذاران نیازی به مراجعه حضوری به تهران ندارند و از هر استان می‌توانند طرح‌های خود را ارائه دهند، افزود: بعد از بررسی، طرح در سامانه ثبت می‌شود و می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

به گزارش اخبار صنایع، رئیس سازمان میرات فرهنگی گفت: از دیگر مزایای این سامانه این است که افرادی که پیش از این از تسهیلات استفاده کرده‌اند می‌توانند از این تسهیلات برای اتمام طرح‌ها و سرمایه در گردش استفاده کنند.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه