اخبار برگزیده

کد خبر:66178
پ
۵۴۴۸۹۷_۳۶۳

تعاونی ها به طورمیانگین روزانه زمینه اشتغال ۱۵نفر را ایجاد کرده

در نه ماه سال ۱۳۹۶ به طور متوسط روزانه بیش از ۹ تعاونی در کشور تشکیل و ثبت شده و به طور متوسط در این مدت هر تعاونی زمینه اشتغال بیش از ۱۵ نفر را ایجاد کرده است.

در نه ماه سال ۱۳۹۶ به طور متوسط روزانه بیش از ۹ تعاونی در کشور تشکیل و ثبت شده و به طور متوسط در این مدت هرتعاونی زمینه اشتغال بیش از ۱۵ نفر را ایجاد کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، براساس آمار استخراج شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی وزارت تعاون، طی نه ماهه سال جاری ۲۵۳۵تعاونی و اتحادیه جدید با عضویت ۵۸۱۸۴ نفر و اشتغالزایی ۳۹۹۵۲ نفر برای انجام فعالیتهای مختلف کسب و کار در کشور به ثبت رسیده‌اند. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۲۸۸۶تعاونی با عضویت ۶۴۸۸۶ نفر و اشتغالزایی ۴۹۸۹۱ نفر تشکیل و ثبت شده است.

تعاونی ها به طورمیانگین روزانه زمینه اشتغال ۱۵نفر را ایجاد کرده

همچنین در نه ماه سال ۱۳۹۶ به طور متوسط روزانه بیش از ۹تعاونی در کشور تشکیل و ثبت شده و به طور متوسط در این مدت هرتعاونی زمینه اشتغال بیش از ۱۵ نفر را ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش ۳۵۷تعاونی بانوان نیز با ایجاد ۴۳۴۴ فرصت شغلی در نه ماهه سال ۱۳۹۶ به ثبت رسیده است.

بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده

بر پایه این داده‌ها بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در استان فارس با تعداد ۳۲۳تعاونی و کمترین آن برای استان قم با تعداد ۱۴تعاونی است.

به گزارش اخبار صنایع، بیشترین تعداد تعاونیهای ثبت شده بر اساس نوع گرایش به ترتیب مربوط به فعالیتهای خدمات و کشاورزی با ۸۷۶ و ۶۴۶ واحد و بیشترین میزان فرصت شغلی مربوط به بخش تعاونی های خدمات با ۱۱۰۵۵ نفر بوده است.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا