اخبار برگزیده

کد خبر:66110
پ
۱۱۴۵۷۵

تلاش‌های تامین اجتماعی جهت جبران حقوق بازنشستگان

علی‌رغم آن‌که وضعیت سازمان تامین اجتماعی در دولت‌های نهم و دهم مطلوب نبود اما در چند سال اخیر تلاش‌های خوبی جهت جبران حقوق بازنشستگان صورت گرفته است.

نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران اعلام کرد: علی‌رغم آن‌که وضعیت سازمان تامین اجتماعی در دولت‌های نهم و دهم مطلوب نبود اما در چند سال اخیر تلاش‌های خوبی جهت جبران حقوق بازنشستگان که در دوره گذشته حتی رشد کمتر از نرخ تورم داشت، صورت گرفته است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران ضمن تاکید بر این‌که علی رغم اقدامات صورت گرفته برای افزایش حقوق‌ها، هنوز هم حقوق دریافتی بازنشستگان کفاف هزینه‌های زندگی آن‌ها را نمی‌دهد گفت: ۶۰ درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند و شرایط زندگی برایشان مشکل است که امیدواریم در این دولت فکری برای همسان سازی و افزایش حقوق‌ها شود. علی دهقان‌کیا با اشاره به چالش‌ها و مشکلات پیش روی صندوق‌های بازنشستگی به‌ویژه سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: همان‌طور که بارها مسئولان اعلام کرده‌اند اگر بدهی‌های تامین اجتماعی تسویه نشود و چاره‌ای برای خروج از بحران‌های فعلی اندیشیده نشود، در آینده با مشکلات بزرگتری دست به گریبان می‌شویم.

 

میزان دریافتی حقوق بازنشستگان از تامین اجتماعی کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌کند

 

نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران با بیان این‌که البته این میزان دریافتی حقوق هم کفاف زندگی همه بازنشستگان را نمی‌کند گفت: مطالبات صنفی بازنشستگان تامین اجتماعی در حال پیگیری است و امیدواریم آنچه شایسته بازنشستگان است تحقق پیدا کند. از جمله انتظارات کارگران و بازنشستگان برقراری ثبات مدیریتی، ارتقای شان و منزلت بازنشستگان، افزایش خدمات رفاهی و درمانی و همسان سازی حقوق بازنشستگان است.

دهقان‌کیا با اشاره به بهبود نسبی خدمات درمانی در مراکز ملکی تامین اجتماعی گفت: البته تحمیل شدن هزینه‌ به تامین اجتماعی در پی اجرای طرح تحول سلامت و مطرح شدن مباحثی جهت جدا کردن بخش درمان از این سازمان و پیوستنش به وزارت بهداشت انتقادات بسیاری از سوی جامعه کارگران و بازنشستگان به دنبال داشت. درمان بخش جدایی‌ناپذیر سازمان تامین اجتماعی است. 

عضو کانون بازنشستگان استان تهران با استناد به آمارهای ارائه شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار کرد: در حال حاضر  ۵۵ میلیون و ۳۸۲ هزار نفر تحت پوشش صندوق‌های بیمه‌ای هستند که در واقع  ۶۹ درصد جمعیت کل کشور را شامل می‌شود. هم‌چنین تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی حدود سه میلیون و تعداد بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است. صندوق بازنشستگی فولاد ۸۳ هزار و صندوق بازنشستگی عشایر ۴۷۰۰ بازنشسته دارد و به‌تدریج شاهد هستیم که شمار مستمری بگیران نسبت به شمار شاغلان تحت پوشش در حال افزایش است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران در پایان خاطرنشان کرد:  از مجموع بازنشستگان، ۶۰ درصد حداقل بگیر هستند و شرایط زندگی برایشان مشکل است که امیدواریم در این دولت فکری برای همسان سازی و افزایش حقوق آن‌ها شود.

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا