کد خبر:65867
پ
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان

۵۰۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی برای توسعه زیرساخت‌های نواحی صنعتی منطقه آزاد اروند

در نشستی که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان،برگذار شد مقرر شد اعتبارات عمرانی بالغ بر  ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی محدوده منطقه آزاد اروند  توسط آن سازمان اختصاص یابد.

در نشستی که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، برگذار شد مقرر شد اعتبارات عمرانی بالغ بر  ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی محدوده منطقه آزاد اروند  توسط آن سازمان اختصاص یابد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، در این دیدار ،مدیر توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی  سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: طی ۲ سال اخیر اقدامات  بسیار مناسبی در حوزه عمرانی و ایجاد و توسعه زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی آبادان و خرمشهر صورت گرفته است که از جمله شاخص ترین پروژه هایی که توسط این سازمان در این حوزه ها اجرا شد.

تعویض شبکه آبرسانی شهرک صنعتی آبادان با اعتباری معادل ۵۵ میلیارد ریال، انتقال انشعابات  از شبکه قدیمی به جدید با اعتباری معادل ۹۹۰ میلیون ریال،  تعویض شبکه گاز،  پیش بینی اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار  برای گازرسانی به سایت صنعتی ۱۶۰ هکتاری و … بوده است.

اختصاص ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیز توسط سازمان منطقه آزاد اروند

” رضا صلبوخی” ادامه داد: در حال حاضر ۳۸ میلیارد ریال معادل ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای خیابان کشی از ضلع غربی تا شرقی شهرک صنعتی آبادان یک  هزینه شده است و در صدد گسترش این پروژه به خیابان های بعدی نیز هستیم، در بحث جاده سازی نیز در حوزه شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر علاوه بر بودجه ای که شرکت شهرک های صنعتی استان اختصاص داد ۶۰ میلیارد ریال نیز توسط سازمان منطقه آزاد اروند اعتبار اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: ۳۰ میلیارد ریال برای نگهداری، لایروبی و احداث لیفت شبکه تصفیه خانه شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر اختصاص داده شده است که شرکت شهرک های صنعتی خوزستان باید نسبت به برگزاری مناقصه برای تعیین پیمانکار مناقصه برگزار کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: طبق برآوردی که صورت گرفته است برای اصلاح معابر، شبکه روشنایی، جمع آوری آب های سطحی در شهرک های صنعتی آبادان نیاز به ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار است و برای اصلاح فرایند تصفیه خانه ها نیز به ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد که چنانچه این اعتبار اختصاص پیدا کند تمامی کاستی ها در حوزه این شهرک ها مرتفع خواهد شد.

” اخلاق محمدیان ” با تأکید بر لزوم حمایت از صنعتگران استان خواستار شد: با توجه به اینکه در حوزه مرزی چذابه شهرک صنعتی وجود دارد اما در شلمچه این ظرفیت فعال نیست خواستار اختصاص فضای نمایشگاهی از سوی منطقه آزاد اروند برای برگزاری نمایشگاه دائمی تولیدات استان و کشور در این منطقه جغرافیایی هستیم که اگر این زمین در اختیار ما قرار داده شود نسبت به غرفه سازی و تجهیز آن اقدام خواهیم کرد.

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های عمرانی شهرک های صنعتی آبادان

همچنین در این نشست، واگذاری زمین های فاقد تقاضا در محدوده شهرک صنعتی خرمشهر به منطقه آزاد اروند و متقابلاً واگذاری ۳۰۰ هکتار زمین توسط این سازمان به محدوده شهرک صنعتی آبادان یک تصویب شد.

به گزارش اخبار صنایع، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پایان اشاره داشت: با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های عمرانی شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر و اختصاص یک فضای نمایشگاهی برای عرضه تولیدات استان و کشور به علاقه مندان موافقت کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه