اخبار برگزیده

کد خبر:65944
پ
IMG22323549

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری مجموع تسهیلات پرداختی طرح‌های اشتغال‌زایی در استان را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری مجموع تسهیلات پرداختی طرح‌های اشتغال‌زایی در استان را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سیامک سلیمانی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، با اشاره به گلایه استاندار از بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات طرح‌های اشتغال‌زایی، اظهار کرد: بانک‌ها باید با تلاش مضاعف و برگزاری جلساتی مشترک مشکلات را مرتفع کنند.

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری مجموع تسهیلات پرداختی طرح‌های اشتغال‌زایی در استان را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۶۷ میلیارد تومان از این مقدار به صورت مستقیم و ۳۳ میلیارد تومان نیز از محل اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه رتبه استان در پرداخت تسهیلات در کشور بسیار پایین است، اظهار کرد: میانگین کشوری در پرداخت غیرمستقیم تسهیلات ۲۶٫۵ درصد است که این رقم در استان ۱۳٫۵ درصد است.

سلیمانی میانگین کشوری پرداخت تسهیلات طرح‌های اقتصاد مقاومتی را ۱۳٫۵ درصد و در استان را ۴٫۵ درصد خواند و تصریح کرد: در زمینه تسهیلات طرح‌های اشتغال خانگی ۳۴۰ پرونده به بانک‌ها ارسال شده است که تنها ۶۰ تا ۷۰ پرونده رسیدگی شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: با توجه به وضعیت بیکاری در استان و نیازی که استان به اشتغال دارد بانک‌ها باید این تسهیلات را تا پایان سال جاری به متقاضیان اعطا کنند.

سلیمانی با اشاره به نیاز استان به راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در استان، گفت: از همه دستگاه‌ها، بانک‌ها و دستگاه‌های نظارتی انتظار می‌رود با ارائه راهکار استان را در رسیدن به اهداف تعیین شده یاری کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز با اشاره به پیش‌بینی ایجاد ۱۱ هزار و ۵۰۰ شغل جدید در کارگروه اشتغال استان توسط دستگاه‌های مختلف، گفت: در این راستا باید کمیته‌ای نظارتی تشکیل شود تا آمارهای ثبت شده در سامانه «رصد» را با واقعیت تطبیق دهند.

به گزارش اخبار صنایع، “وفایی” رئیس سازمان برنامه و بودجه استان با اشاره به اینکه این مقدار با احتساب مقدار اشتغال طرح‌های اقتصاد مقاومتی حدود ۱۶ هزار اشتغال است، افزود: تعداد اشتغال باید به صورت تفکیکی و مشخص اعلام شود.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع