کد خبر:65860
پ
صنایع کوچک
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خبر داد:

صنایع کوچک و استفاده از ظرفیت کامل این واحدهای صنعتی اولویت سازمان صنایع کوچک است

نجفی با اشاره به اینکه معیشت مردم و بیکاری دو موضوع مهم کشور است، اولویت ما در حال حاضر صنایع کوچک و به ظرفیت رساندن صنایعی است که با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند.

نجفی با اشاره به اینکه معیشت مردم و بیکاری دو موضوع مهم کشور است، اولویت ما در حال حاضر صنایع کوچک و به ظرفیت رساندن صنایعی است که با ظرفیت کامل کار نمی کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، صادق نجفی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیش از ۹۰درصد از صنایع کشور کوچک و متوسط هستند، وبیش از ۹۶۰ شهرک صنعتی داریم، از اجرای طرح ضربتی اشتغالزایی در واحدهای کوچک و متوسط توسط وزارت صنعت خبر داد و گفت: اگر هر کدام از ۲۰۰ هزار واحد کوچک موجود فقط یک نفر را استخدام کنند، شاهد ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در کشور خواهیم بود.

وی تصریح کرد: صندوق ضمانت صنایع کوچک ضمانت واحدهای کوچک صنعتی را انجام می‌دهد و به این ترتیب واحدهای صنعتی با مشکل روبرو نخواهند بود.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد تعامل مناسب بین مردم، مسئولان و رسانه‌ها گفت‌: از این طریق بسیاری از مشکلات اساسی کشور یعنی معیشت و اشتغال جوانان رفع خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، ایجاد صنایع کوچک برای رفع بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را از جمله وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی عنوان کرد و افزود: برای اشتغال زایی در کشور باید صنایعی که با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند را به طور کامل فعال کنیم.

به گفته وی، برای استفاده از ظرفیت کامل این واحدهای صنعتی تفاهم هایی با معاونت توسعه روستایی صورت گرفته است.

نجفی اظهار داشت: حذف برخی مجوزها جهت احداث واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی در دست بررسی است که برای رفع این مشکل با سازمان حفاظت محیط زیست توافق شد تا به فعالیت واحدهای صنعتی در شهرک ها ورود نکند.

وی فعال شدن ظرفیت خالی تولید در شهرک های صنعتی را نیازمند پرداخت تسهیلات دانست و گفت: ۷ هزار و ۸۷۵ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی تعطیل و یا متوقف هستند و در عین حال تولید ۴ هزار واحد نیز از دهه ۷۰ متوقف است که چرخه عمر صنعتی برخی از آنها به پایان رسیده و صاحبان برخی دیگر نیز نامشخص است.

نجفی پیش بینی کرد طی ۳ ماه پایانی امسال، میزان فعالیت های صنعتی به شدت افزایش یابد.

به گزارش اخبار صنایع، معاون وزیر صنعت در پایان از مشارکت با کره‌ای ها برای ایجاد مراکز مبادله با کشورهای صاحب تجربه خبر داد و گفت: کره برای توسعه، از صنایع کوچک خود  آغاز کرده است.

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه