کد خبر:65844
پ
n82666674-71872426

رفع فقر و ایجاد اشتغال دو هدف عمده دولت در سال آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: رفع فقر و ایجاد اشتغال، دو هدف عمده دولت دوازدهم در بودجه سال ۱۳۹۷ است، که تا پایان دولت دوازدهم باید اجرایی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: رفع فقر و ایجاد اشتغال ، دو هدف عمده دولت دوازدهم در بودجه سال ۱۳۹۷ است، که تا پایان دولت دوازدهم باید اجرایی شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، علی ربیعی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب عنوان کرد: در سال جاری در سیاستگذاری خود دو هدف عمده را در نظر گرفتیم که تا پایان دولت دوازدهم باید اجرایی شود که در گام نخست از بودجه سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

 وی افزود: با توجه به اینکه این دو مسئله رفع فقر و ایجاد اشتغال با وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتبط است بودجه بیشتری برای این وزارتخانه در نظر گرفته شده است.

برنامه بسیار منظم در حوزه مبارزه با فقر و ایجاد اشتغال داریم

ربیعی با تاکید بر اینکه برنامه ما به ایجاد اشتغال منتهی خواهد شد افزود: برنامه بسیار منظم در حوزه مبارزه با فقر و ایجاد اشتغال داریم.

وی با بیان اینکه هرگز توسعه را به قیمت له شدن فقرا نمی خواهیم، اضافه کرد: برنامه ما اشتغال فراگیر ضد فقر است و هدف ما رشد و توسعه به هرقیمت و بدون توجه به رفع فقر نیست.

ربیعی با اشاره به اینکه در سال های ۹۴ و ۹۵ رقم جمعیت فعال کشورمان به طور بی سابقه به میزان ۹۰۰ هزار نفر افزایش یافت، گفت: هر میزان شغل ایجاد کنیم تعدادی بیکار ثابت می مانند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال ۳۵۵ هزار دفترچه اولی تامین اجتماعی داشتیم، افزود: در گذشته به ازای هر دو شغل رسمی ، یک شغل غیر رسمی داشتیم اما به علت رکود طولانی ، اکنون به ازای هر شغل رسمی یک شغل غیر رسمی داریم به این ترتیب ما می توانیم بگوئیم حدود ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و تا پایان امسال به عدد قابل توجهی خواهیم رسید.

ربیعی با اشاره به اینکه معمولا مسائل اقتصادی و اجتماعی با تاخیر زمانی به دوره بعد منتقل می شود، ادامه داد: از سال ۱۳۷۶ به مدت ۸ سال خط رشد دیده شد و بعد از آن ۲ تا ۳ سال ادامه یافت سپس خط رشد کمتر شد.

وی اضافه کرد: در ۵۰ سال اخیر از نظر مصرف بر روی آب و خاک فشار آوردیم و تبعات آن به دولت یازدهم منتقل شد از جمله خشک شدن دریاچه هایی که به مدت ۴۰ سال سیاست های غلط بر آن اعمال شد.

به گزارش اخبار صنایع، وزیر تعاون گفت: بیش از ۶۰ سال به صندوق های بازنشستگی بی اعتنایی شد و در این دولت به آن توجه کردیم.

انتهای پیام///

منبع
اقتصاد آنلاین
ارسال دیدگاه