عکاس : اپراتور یک
پ
جهانگيری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاكيد كرد:

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی(گزارش تصویری)

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از اقدامات صورت گرفته در راستای استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه که از پروژه های اقتصاد مقاومتی است، اقدامات انجام شده را مثبت ارزیابی کرد و گفت: استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه کار بزرگی است که در چارچوب اقتصاد مقاومتی به انجام رسیده است.

جهانگیری ادامه داد: یکی از برنامه های دولت برای مبارزه با فساد، پیشگری از بروز تخلفات بود که در همین راستا راه علمی برای جلوگیری از فساد،‌ ایجاد سامانه های الکترونیکی است که در تمامی دستگاه های اجرایی این برنامه به صورت جدی دنبال می شود و گمرک جمهوری اسلامی ایران یکی از نمونه های روشن و موفق در این برنامه بوده که توانسته با استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه، ارتباط میان ارباب رجوع و کارشناسان گمرک را قطع و دستاوردهای خوبی را در مبارزه با فساد حاصل کند.

وی با بیان اینکه دولتی بودن اقتصاد کشور یکی از اصلی‌ترین دلایل گسترش دامنه فساد در کشور است، افزود: در دولت تدبیر و امید بارها بطور جدی اعلام کردیم که در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی وجود ندارد و هر کس که به فساد آلوده شود باید با او برخورد شود.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی تخلفات و فسادها در دستگاه های مستقر در استان ها و شهرستان ها ، از استانداران و فرمانداران کشور خواست این موضوع را به طور جدی پیگیری نمایند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، جهانگیری در پایان افزود، استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه برای بهبود فضای کسب و کار، شفاف سازی، مقابله با فساد و تسهیل امور تجاری کشور صورت گرفته است. گروه هایی برای بررسی نحوه برخورد با ارباب رجوع در دستگاههای اجرایی تعیین شده اند. هر مسئولی که در قاچاق کالا دست داشته باشد صلاحیت حضور در دولت را ندارد و حتما باید با او برخورد شود. بارها گفته ایم که در دولت تدبیر و امید هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود ندارد.

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید