کد خبر:65780
پ
۷۲۸۹۱۵۰_۸۵۳

رشد ۱۴ درصدی صادرات محصولات عمده شیمیایی

مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی: صادرات محصولات عمده شیمیایی در طی هشت ماه سال جاری ۱۴ درصد رشد داشت که عمده این صادرات در زمینه رزین، آرایشی و محصولات پلیمری است.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی: صادرات محصولات عمده شیمیایی در طی هشت ماه سال جاری ۱۴ درصد رشد داشت که عمده این صادرات در زمینه رزین، آرایشی و محصولات پلیمری است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مسعود کمالی اردکانی روز یکشنبه با اعلام این خبر بیان کرد: ارزش صادرات محصولات عمده شیمیایی حدود ۸۰۵ میلیون دلار بوده که بیشترین سهم این صادرات متعلق به شوینده ها با رقم ۱۵۵ میلیون دلار، رنگ با ۵۸ و محصولات پلیمری با ۵۰۶ میلیون دلار صادرات بود.

به گفته وی، همچنین در محصولات عمده اقلام پایه نفتی هم صادرات رشد داشت و صدور محصولات پایه نفتی با ۱۹درصد رشد وزنی در هشت ماهه امسال به رقم ۶۴۴ میلیون دلار رسید. 

براساس گزارش سازمان توسعه و تجارت، کمالی اردکانی گفت: علاوه براین در محصولات اقلام پایه نفتی قیر دارای بیشترین ارزش صادرات با رقم ۴۸۱ میلیون دلار بود که سه کشور هند، امارات و پاکستان بیش از نیمی از صادرات کشورمان را جذب کردند.

وی تراز تجاری هشت ماهه محصولات عمده پتروشیمی را چهار میلیارد و ۵۵۹ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: ارزش صادرات محصولات عمده پتروشیمی پنج میلیارد و ۱۶۲ میلیون دلار و ارزش واردات ۶۰۳ میلیون دلار ثبت شد.
صادراتی ایران به کشورهای چین، هند، پاکستان، عراق، ترکیه و افغانستان در دوره این گزارش افزایش داشت. 

بیش از ۳۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی ایران

مجموع صادرات غیرنفتی ایران در ۹ ماه سال جاری به ۳۱ میلیارد و ۶۴۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲٫۳۹ درصد کاهش داشت . 
همچنین در ۹ ماه ۹۶ میزان واردات کشورمان به میزان ۳۷ میلیارد و۵۷۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸٫۳۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش و اخبار صنایع، عمده‌ترین کالاهای اساسی وارداتی به قطعات منفصله خودرو و کالاهای سرمایه‌ای اختصاص داشت که نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش داشتند. 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه