کد خبر:65661
پ
CAR-IMPORTS
معاون اول رییس جمهور؛

دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد

دستورالعمل جدید واردات خودرو امروز از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

دستورالعمل جدید واردات خودرو امروز از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، براساس ابلاغیه هیات وزیران و مطابق پیشنهاد وزارت صنعت،معدن و تجارت دستورالعمل جدید واردات خودرو پس از تصویب امروز ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، واردات خودروی سواری، با توجه به ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان مصوب سال ۱۳۸۸ منوط به داشتن نمایندگی رسمی و همچنین زیرساخت‌های کافی و لازم جهت ارائه خدمات پس از فروش و اخذ تأییدیه‌های لازم از وزارت صنعت،معدن و تجارت است.

بر اساس این دستورالعمل، ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار ممنوع است.

همچنین ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی نیز ممنوع اعلام شده است.

دولت در این دستورالعمل تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور تا ۱۵۰۰ سی‌سی را ۵۵ درصد، خودروهای سواری با حجم موتور ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی را ۷۵ درصد و تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی‌سی را ۹۵ درصد اعلام کرده است.

در تبصره ۱ دستورالعمل جدید واردات خودرو آمده است که در موارد استثنایی، ورود و حقوق ورودی خودروهای سواری بنزینی و دیزلی با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی توسط هیأت وزیران تعیین خواهد شد و ورود خودروهای سواری هیبریدی با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی با تصویب هیات وزیران مشمول حقوق ورودی است.

به گزارش صنایع، همچنین در تبصره ۲ این دستورالعمل عنوان شده است که واردات خودرو توسط شرکت‌های معتبر خارجی تولید کننده خودرو در صورت مشارکت در تولید خودرو یا قطعات آن در داخل کشور به‌صورت سرمایه گذاری مشترک با طرف ایرانی، معادل ۲۰ درصد ارزش تولیدات داخلی از محل سرمایه گذاری فوق به ‌تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت از همان نشان تجاری مجاز خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا
ارسال دیدگاه