کد خبر:65510
پ
تانکر حمل قیر

ممنوعیت حمل قیر با تانکر تک جداره

سرپرست بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی، از ممنوعیت حمل قیر با تانکر تک‌جداره موجود در مسافت بیش از ۱۰۰ کیلومتر خبر داد.

سرپرست بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی، از ممنوعیت حمل قیر با تانکر تک جداره موجود در مسافت بیش از ۱۰۰ کیلومتر خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عقیل قدیم با بیان اینکه دیگر شاهد حمل قیر با تانکر تک جداره در فواصل طولانی نخواهیم بود، گفت: حمل قیر با تانکر دوجداره در کشور قطعی شده است و فقط در صورت کوتاه بودن فاصله پالایشگاه با محل مصرف، از تانکر تک جداره استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به بخشنامه های صادره در خصوص تانکر تک جداره نیز تاکید کرد: به دفعات در بخشنامه ها قید شده تا از تولید تانکرهای تک جداره جلوگیری شود؛ از طرفی به منظور جایگزینی تانکرهای دوجداره با تعداد تانکرهای تک جداره موجود که بنا به شرایط و محدودیت‌های مالکان تبدیل به احسن نشده اند، با پالایشگاه ها و تولیدکنندگان قیر و آسفالت هماهنگ شد تا برای حمل قیر در  مسیرهای کوتاه و زیر ۱۰۰ کیلوتر برای آن‌ها بارنامه صادر کنند.

هزینه حمل قیر با تانکر دو جداره بیشتر از تانکر تک جداره است

قدیم خاطرنشان کرد: این اقدام باعث تشویق آن‌ها به تبدیل تانکرهای خود به تانکر دوجداره می شود. زیرا از نظر اقتصادی هزینه حمل قیر با تانکر دو جداره بیشتر از تانکر تک جداره است و این نکته میتواند باعث ایجاد انگیزه برای تهیه تانکر دوجداره از جانب آنها شود. 

در ادامه سرپرست بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی ورود مجلس شورای اسلامی به حوزه قیر و آسفالت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در وزارت راه و شهرسازی، کمیته‌های تخصصی قیر و آسفالت به صورت همه جانبه و با حضور اعضا متشکل از نمایندگان سازمان ها و دستگاه های مختلف به غیر از سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت راه و شهرسازی، فعال هستند.

وی افزود: خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه نیز با این کمیته ها همراه شده که موجب ایجاد یک هم افزایی و همکاری میان سیاست‌گذار، تولید کننده و کارفرما شده است .

به گزارش اخبار صنایع، قدیم، هماهنگی ایجاد شده میان سازمان ها و دستگاه ها و تولیدکنندگان را ارزشمند دانست و گفت: در واقع به عنوان مثال زمانیکه وزارت راه و شهرسازی بر استفاده از تانکرهای دوجداره تاکید می کند، سازمان برنامه و بودجه ضریب آن را مشخص می کند، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، ممنوعیت استفاده از تانکر تک جداره را اعلام می کند و پلیس راه ضمن هماهنگی با طرح همکاری های لازم را انجام می‌دهد که در مجموع شاهد یک اتفاق مثبت و ثمربخش خواهد بود.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه