کد خبر:65374
پ
۱
رییس سازمان نهضت سواد آموزی:

کاهش ۳ درصدی نرخ بی سوادی در کشور

رییس سازمان نهضت سواد آموزی با حضور در حرم مطهر امام راحل با اشاره به اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد بی سوادتحت آموزش قرارگرفته‌اند، از کاهش ۳ درصدی نرخ بی سوادی در کشور خبر داد.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی با حضور در حرم مطهر امام راحل با اشاره به اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد بی سوادتحت آموزش قرارگرفته‌اند، از کاهش ۳ درصدی نرخ بی سوادی در کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، «علی باقرزاده»، ظهر چهارشنبه با حضور در آیین تجدید میثاق مدیران، کارکنان و جمعی از سواد آموزان نهضت سواد آموزی در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان های والای امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار داشت:

هفتم دی برای جامعه نهضت سواد آموزی کشور یک روز تاریخی و تاریخ ساز است، روزی که امام راحل دستور فراگیر شدن آموزش برای همگان را صادر فرمودند.

باقرزاده افزود:

امام خمینی(ره) در شرایطی دستور تاسیس سازمان نهضت سواد آموزی را دادند که انقلاب قوام لازم را پیدا نکرده بود و بسیاری از ارکان نظام شکل نگرفته بود.

وی با بیان اینکه امام راحل اهمیت موضوع آموزش همگانی را هم ردیف سلامت و مسکن افراد جامعه می دانست، اظهار کرد:

نگاه ارزشمندانه امام راحل به آموزش همگانی برگرفته از آیات الهی و سیره نبی اکرم(ص) بود.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی ادامه داد:

نگاه و توجه مترقی امام راحل در هم ردیف کردن آموزش همگانی در کنار سلامت و رفاه اجتماعی به قدری دارای ارزش بود که چند سال بعد از صدور فرمان امام خمینی(ره) دبیر یونسکو آموزش را هم ردیف با رفاه اجتماعی و سلامت اعلام کرد.

باقرزاده یادآور شد:

امروز اهمیت موضوع آموزش همگانی بر همگان روشن شده است و لازمه توسعه پایدار هر کشوری در گرو تربیت نیروی انسانی باسواد و متعهد است.

به گزارش صنایع، با بیان اینکه سازمان نهضت سواد آموزی در حوزه ریشه کن کردن بی سوادی اقدامات خوبی انجام داده است، گفت:

٧٠ هزار آموزش دهنده این سازمان در سراسر کشور بر اساس آخرین نتایج آمار نفوس و مسکن توانسته اند با آموزش یک میلیون و ۵٠٠ هزار نفر از افراد بی سواد نرخ بی سوادی در کشور را به حدود ٣ درصد کاهش دهند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه