اخبار برگزیده

کد خبر:65274
پ
۷۶۸۰۷۲

توقف شماره‌گذاری خودروهای غیراستاندارد

رئیس پلیس راهور ناجا: فهرست ۲۵ خودرو فاقد استاندارد به پلیس ارائه شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا: فهرست ۲۵ خودرو فاقد استاندارد به پلیس ارائه شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سردار تقی مهری گفت: فهرستی را وزارت صنعت و معدن درباره خودروهای فاقد استاندارد به پلیس راهور اعلام کرده و البته خودروهای سنگین ذکر نشده است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در انتظار نامه کتبی وزارت صنعت و سازمان محیط زیست در مورد تمامی خودروهای فاقد استاندارد هستیم که به پلیس اعلام شود.

مهری گفت: این اقدام به ارتقاء ایمنی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست کمک می کند و امیدواریم همه دستگاه‌های مسئول همکاری کنند، وزارت صنعت استاندارهای فنی و سازمان محیط زیست استانداردهای آلایندگی را تعیین می‌کند و پلیس ملزم به اجرایی کردن این استانداردها است و خودروهایی که استانداردها را نداشته باشد شماره‌گذاری نخواهد شد.

به گزارش اخبار صنایع، بنابر این گزارش با اجرای مرحله نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو از اول دی ۱۳۹۶، تولید و واردات خودروهای MVM 315 سدان،MVM 550 ، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰ سی سی، پژو پارس با موتور XUM ، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا ۱۷۰۰(بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B 50F ، لیفان ۶۲۰، لیفان X50، لیفان X60 ، جک J5 ، هیوندای i10 از دستور کار خودروسازان خارج شده است.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبار صنایع