اخبار برگزیده

کد خبر:65279
پ
۱

اقدامات وزارت راه برای کاهش تلفات جاده‌ای

همزمان پایان یافتن دوره ۱۰ ساله نخست برنامه‌ریزی برای کاهش تلفات جاده‌ای در ایران، حالا وزارت راه و شهرسازی آماده تصویب  نقشه راه به منظور بهبود ایمنی جاده‌های کشور می‌باشد.

همزمان پایان یافتن دوره ۱۰ ساله نخست برنامه‌ریزی برای کاهش تلفات جاده‌ای در ایران، حالا وزارت راه و شهرسازی آماده تصویب نقشه راه به منظور بهبود ایمنی جاده‌های کشور می‌باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، با وجود آنکه از سال ۱۳۸۴ تاکنون وضعیت تلفات جاده‌ای در ایران به خود آمار منفی گرفته و در طول مدت حدودا ۱۲ سال بیش از ۱۰ هزار نفر از تعداد تلفات جاده‌ای ایران کاهش یافته است، اما هنوز رقمی که در جاده‌های ایران به دلیل تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند بسیار بالاست.

براساس آمارهایی که رییس سازمان راهداری اعلام کرده ایران حدودا یک درصد از جمعیت جهان، دو درصد از خودروهای جهان و ۱٫۳ آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای جهان را داراست که رقم بسیار بالایی است.

با توجه به این‌که آمار تلفات جاده‌ای اکنون به هسته سخت خود رسیده و کاهش آن دیگر با اقدامات گذشته ممکن نیست، وزارت راه و شهرسازی یک نقشه راه بهبود ایمنی جاده‌ها طراحی کرده است.

بر اساس گفته‌های معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی این نقشه راه که آماده می‌شود تا اواخر دی‌ماه امسال از سوی هیات دولت به تصویب برسد، برنامه عملیاتی برای انجام بیش از ۷۰۰ اقدام خواهد بود که می‌تواند پنج عامل اصلی انسان، خودرو، جاده، مدیریت راه‌ها و امداد و نجات را متحول کرده و منجر به کاهش تعداد تلفات جاده‌ای ایران شود.

با به گزارش صنایع، وجود تمام اقدامات صورت گرفته هنوز سالانه نزدیک به ۱۵ هزار ایرانی در جاده‌های ایران جان خود را از دست می‌دهند که این رقم هنوز با استانداردهای جهانی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته فاصله‌ای قابل توجه دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا