کد خبر:64767
پ
۱

معافیت صنایع دستی از مالیات بر ارزش‌ افزوده

وزیر اقتصاد اظهار کرد که معافیت از مالیات بر ارزش‌افزوده صنایع‌دستی می‌تواند ارزآوری و ارزش بالای اقتصادی برای کشور به دنبال داشته باشد.

وزیر اقتصاد اظهار کرد که معافیت از مالیات بر ارزش‌ افزوده صنایع‌دستی می‌تواند ارزآوری و ارزش بالای اقتصادی برای کشور به دنبال داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “مسعود کرباسیان” درباره ضرورت معافیت صنایع‌دستی از مالیات بر ارزش‌ افزوده و قرار گرفتن این مهم در فهرست معافیت‌ها و برآوردهای عملیاتی گفت:

معافیت صنایع دستی از فهرست مالیات بر ارزش‌افزوده اتفاق خوشایندی است که می‌تواند تحولی در تولید و توزیع این صنعت ایجاد کند به همین دلیل درصدد تحقق این مهم هستیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به صحبت‌های رئیس مجلس درباره تجدید نظر در کالاهای مشمول معافیت از مالیات بر ارزش‌ افزوده ادامه داد:

در ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش‌ افزوده فعلی، دامنه کالاهای مشمول شده، محدود است و به یک سری اقلام مشخص خلاصه می‌شود، اما باید در تعداد این اقلام تجدید نظر شود.

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد:

مجلس در کنار دولت است و به همین دلیل به دنبال اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و تغییر در دامنه کالاها در این خصوص است.

کرباسیان با بیان اینکه ممکن است مواد اولیه یک کالا معافیت مالیاتی نداشته باشد و فقط کالای نهایی معاف باشد که این مسئله به دلیل آسیب‌رسانی به تولید نیازمند تجدیدنظر است.

به گزارش صنایع، وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه توضیح داد:

خوشبختانه مجلس با توجه به اینکه زمان اجرای قانون قبلی موقت بود در حال بازنگری در آن است و به یقین با توجه به نقطه نظر رییس مجلس و اینکه معافیت از ارزش‌افزوده صنایع‌دستی می‌تواند ارز آوری و ارزش بالای اقتصادی برای کشور به دنبال داشته باشد آن را در نظر خواهیم گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خانه ملت
ارسال دیدگاه