کد خبر:65123
پ
قاچاق-موبایل

رشد ۵۲ میلیون دلاری واردات قانونی تلفن همراه

سخنگوی طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه: واردات قانونی گوشی‌های تلفن همراه در دو ماه گذشته ۵۲ میلیون دلار افزایش یافته است.

سخنگوی طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه: واردات قانونی گوشی‌های تلفن همراه در دو ماه گذشته ۵۲ میلیون دلار افزایش یافته است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، حمیدرضا دهقانی نیا در استودیو خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: در آبان و آذر سال گذشته ۴۴ میلیون دلار گوشی تلفن همراه به صورت قانونی وارد کشور شده بود که این مقدار در مدت مشابه امسال به ۹۶ میلیون دلار افزایش یافت.

وی گفت: این افزایش در پی اجرای دو مرحله طرح رجیستری و مشمول کردن نشان تجاری اپل صورت گرفت.

دهقانی نیا با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه افزود: در این مرحله گوشی های بلک بری، موتورولا و گوگل مشمول این طرح می شوند.

وی گفت: خریداران باید هنگام تهیه گوشی تلفن همراه، از شبکه استعلام بگیرند و سپس کد فعال سازی را از فروشنده دریافت کنند.
سخنگوی طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه، تصریح کرد: خریداران حتماً گوشی ها را با جعبه و فاکتور فروش از فروشندگان تحویل بگیرند.

دهقانی نیا گفت: مردم توجه داشته باشند که برای گرفتن استعلام از شبکه، گوشی هایشان را دست فروشندگان ندهند و شخصاً اقدام به این کار کنند.
وی افزود: گوشی‌تلفن همراهی که در شبکه رجیستری ثبت نشده باشد امکان تماس و ارسال پیامک را نخواهد داشت.

به گزارش اخبار صنایع، دهقانی نیا گفت: با توجه به رصد صورت گرفته، در پی اجرای مراحل اول و دوم طرح رجیستری، قیمت گوشی‌تلفن همراه در کشور کاهش یافته است.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه