کد خبر:64521
پ
ش

کشف شامپوی تریاک توسط ماموران گمرک

شامپوی تریاک، ۲۲۶ کیلوگرم هروئین و بذر گل از جمله کشفیات ماموران گمرک ایران در حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر طی آذر ماه گذشته بود.

شامپوی تریاک ، ۲۲۶ کیلوگرم هروئین و بذر گل از جمله کشفیات ماموران گمرک ایران در حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر طی آذر ماه گذشته بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، گمرک ایران آمار فعالیت عملیات و بازرسی مربیان سگ های موادیاب و کالایاب در آذرماه را اعلام کرد و از کشف شامپوی تریاک توسط ماموران گمرک خبر داد.

تیم بازرسی مربیان سمگا (سگ های موادیاب) در آذرماه سال جاری ۱۳۳ فقره عملیات منجر به کشف داشتند که توانستند حدود ۴ تُن انواع کالای جاسازی شده از جمله مواد مخدر را کشف کنند. 

بر همین اساس از ۱۳۳ فقره عملیات منجر به کشف، ۲۳ فقره مربوط به کشف انواع مخدر شامل ۲۲۶کیلو گرم هروئین، تریاک و بذر «ماری جوانا» (گل) و همچنین حدود ۱۱ هزار عدد انواع قرص روانگردان کشف و ضبط شده است. 

براساس این گزارش، در یک ماه گذشته ۱۱۰فقره عملیات منجر به کشف جاسازی کالا به وزن ۳ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم در بدنه کامیون های ورودی بوده که شامل ۹۰ هزار نخ سیگار جاسازی شده در انواع لوازم یدکی، مغز گردو، روغن حیوانی، فرش دستبافت و شامپوی تریاک را در بر می گیرد. 

گمرک ایران بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست دنیا را کسب کرده است. 

نخستین مرکز آموزش سگهای موادیاب در آذرماه گذشته توسط کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک در تهران افتتاح شد؛ اکنون تیم بازرسی مربیان سمگا در ۱۳ گمرک ورودی و خروجی مستقر است و تا پایان سال جاری این تعداد افزایش و کنترل های مواد مخدر و کشف انواع جاسازی ها تکمیل تر خواهد شد. 

گمرک ایران قرار است بر اساس برنامه تعیین شده، سالیانه با خرید و آموزش ۲۰ سگ مواد یاب، در طی ۵ سال نیاز خود را تامین کند.

به گزارش اخبار صنایع،  شامپوی تریاک شیوه نوینی از توزیع موادمخدر به شمار می رود که در ترکیب آن از اسانس تریاک استفاده شده است؛ این شامپوها به صورت قاچاق وارد کشور می شود.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه