کد خبر:64791
پ
۱۰۲۰۵۶۱۵۷۶

واگذاری بانک‌های ورشکسته دربرنامه‌های بانک مرکزی روسیه

بانک مرکزی روسیه قرار است بعداز احیاء بانک های ورشکسته، آنها را بفروشد، ضمن اینکه در سال جاری میلادی ۶۱ بانک دیگر روسی را تعطیل کرده است.

بانک مرکزی روسیه قرار است بعداز احیاء بانک های ورشکسته، آنها را بفروشد، ضمن اینکه در سال جاری میلادی ۶۱ بانک دیگر روسی را تعطیل کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از رویترز، بانک مرکزی روسیه به بانک هایی که در حال ورشکستگی هستند کمک مالی می کند و بعداز بهبود و روبه راه شدن آنها، برنامه واگذاری آن بانک ها را به بازار دارد.

در چند ماه گذشته، بانک مرکزی روسیه، سه بانک بزرگ «اوتکریتی»، «بی اند پی» و «پرومسویاز بانک» را از بحران مالی نجات داده است؛ در حالیکه طی چند سال اخیر صدها بانک به دلیل مشکلات مالی مجبور به خارج شدن از صنعت بانکداری روسیه شده اند.

همچنین بانک مرکزی‌روسیه اعلام کرد، بانک هایی را که به آنها کمک مالی به منظور خروج از ورشکستگی کرده را به فروش خواهد گذاشت و برای آنها خریدار پیدا می کند.

پیش از این بانک مرکزی روسیه اعلام کرده بود که در حال بررسی ادغام بانک های «اوتکریتی» و «بی اند پی» است.

تعداد بانک های روسی به ۵۲۰ بانک کاهش پیدا کرده است

بر همین اساس، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود، گفت: از شیوه بانک مرکزی روسیه، در پاکسازی بخش بانکداری این کشور به منظور سالم تر شدن سیستم مالی حمایت می کند.

به گزارش اخبار صنایع، بر پایه این گزارش، بانک مرکزی‌روسیه از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۶۱ بانک را تعطیل کرده و تعداد بانک های روسی به ۵۲۰ بانک کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام///

منبع
ایبنا
ارسال دیدگاه