کد خبر:64724
پ
۱
بانک مسکن اعلام کرد؛

طرح بانکداری شرکتی ویژه فعالان بخش مسکن و ساختمان

بانک مسکن طرحی را تحت عنوان ” بانکداری شرکتی ویژه فعالین بخش مسکن و ساختمان” به عنوان یک سبد از محصولات بانکی، ایجاد انگیزه و جذابیت برای سازندگان مسکن تنظیم کرد.

بانک مسکن طرحی را تحت عنوان ” بانکداری شرکتی ویژه فعالین بخش مسکن و ساختمان” به عنوان یک سبد از محصولات بانکی، ایجاد انگیزه و جذابیت برای سازندگان مسکن تنظیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بنا به نظر کارشناسان بانک و نتایج حاصل از بررسی های قبلی، فعالان بخش مسکن و ساختمان متشکل از مجامع صنفی، اتحادیه ها و سازمان های مرتبط با بخش مسکن – سازندگان صنعت ساختمان – تولید کنندگان و واردکنندگان مصالح ساختمانی – فروشندگان مصالح و تجهیزات – مهندسان، مشاورین املاک و سایر فعالان بخش مسکن هستند.

در بسته حاضر، تسهیلات و خدمات ویژه در قالب بانکداری شرکتی (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) در راستای جذب سـازندگان مسکن به منظور اجرا در ۱۱ شعبه منتخب تهران (مستقل مرکزی، سعادت آباد، ونک، میرداماد) و شعب مرکزی مشهد، اصفهان، تبریز، شـیراز، کرج، اهواز و اراک ارائه شده است.

سازندگان مسکن که به عنوان مشتریان بانکداری شرکتی انتخاب شده اند، می توانند از تسهیلات از قبیل تسهیلات جهت احداث و تکمیل واحدهای مسکونی، انتقال سهم الشرکه تسهیلات اعطایی به تسهیلات گیرندگان و یا خریداران واحدهای احداثی، تسهیلات جهت خرید دفتر کار و تجهیزات مربوطه، تسهیلات جهت تامین سرمایه ثابت، تسهیلات جهت تامین سرمایه در گردش، خدمات و محصولات بانکی (ارائه خدمات حساب امانی، صدور انواع ضمانت نامه ها و گشایش اعتبار اسنادی ارزی، ارائه خدمات طرح تضمین معاملات نسیه، ارائه خدمات مالی از طریق بازار سرمایه، ارائه خدمات مشاوره ای، ارائه خدمات بانکداری الکترونیک و …) بهره‌مند شوند.

اعطای تسهیلات مشارکت مدنی جهت احداث واحدهای مسکونی به مشتریان بانکداری شرکتی به روش های سنتی، صنعتی و فناوری های نوین و انتقال تکنولوژی است. منظور از مجتمع سازی احداث حداقل ۱۵ واحد در شهر تهران و ۱۰ واحد در سایر شهرها و منظوراز پروژه‌های انبوه‌سازی پروژه‌هایی است که تعداد واحدهای مسکونی مندرج در پروانه ساخت آن در تهران حداقل ۸۰ واحد، در شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت حداقل ۲۵ واحد و در سایر شهرها حداقل ۱۰ واحد مسکونی است.

به گزارش صنایع، بانک مسکن امیدوار است در آینده نزدیک با طراحی چنین محصولی و بهره مندی از سایر ابزارها و نهادهای تامین مالی این بانک بتواند در راستای ارائه خدمات مالی در حوزه مسکن و ساختمان بیش از گذشته موثر واقع شود.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
پایگاه خبری بانک مسکن
ارسال دیدگاه