کد خبر:64602
پ
۱

تزریق ۱۵۰۰ میلیارد تومان به ۶ طرح بزرگ صنعتی ایلام

عضو هیات مدیره‌ بانک صنعت و معدن از افزایش مانده تسهیلات در مناطق کمتر توسعه‌یافته‌ی کشور مخصوصا استان های مرزی خبر داد و گفت: منابع ریالی که در واحدهای تولیدی استان ایلام هزینه شده بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

عضو هیات مدیره‌ بانک صنعت و معدن از افزایش مانده تسهیلات در مناطق کمتر توسعه‌ یافته‌ی کشور مخصوصا استان های مرزی خبر داد و گفت: منابع ریالی که در واحدهای تولیدی استان ایلام هزینه شده بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “حسین عسگری” ابراز کرد:

بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک توسعه‌ای در بخش صنعت و معدن کشور که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به دولت است، بر اساس سیاست‌هایی که مجمع این بانک برآن تاکید می‌کند سالانه سیاستی را برای ارکان اعتباری خود پیش‌بینی می‌کند و یکی از این سیاست‌ها این است که حتما مانده تسهیلات در مناطق کمتر توسعه‌یافته‌ی کشور مخصوصا استان های مرزی افزایش بدهد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از استان‌های مدنظر بانک صنعت و معدن، استان ایلام به عنوان یک استان مستعد در بخش توسعه صنعت بوده است، تصریح کرد: ا

ز نظر تسهیلات ارزی تاکنون بیش از ۳۷۰ میلیون دلار در واحدهای تولیدی این استان هزینه شده است.

عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت:

واحدهای بسیار خوبی در استان تامین اعتبار شده که نمونه آن پتروشیمی ایلام است که در بازدید مشخص شد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم این واحد در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷وارد خط تولید شود.

عسگری تاکید کرد:

اجرای این واحد تجربه خوبی برای پیمان‌کاری در این استان است و مطمعن هستیم تحول زیادی را چه در بخش اشتغال و چه امور خدماتی در منطقه ایجاد خواهد کرد .

وی با بیان اینکه ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مانده در استان برای اجرای ۶ طرح بزرگ شامل پتروشیمی ایلام، فولاد گستر آتنا، فولاد زاگرس ایوان، ماداکتو استیل کورد، فولاد زاگرس مهران و کوشاب غرب اختصاص یافته است، تصریح کرد:

این طرح‌ها برای بالغ بر ۱۹۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

عضو هیات مدیره بانک صنعت، معدن درباره برنامه‌ی این بانک در حمایت از معدن گفت:

اگر مواردی به عنوان مزیت نسبی مطرح شوند ما محدودیتی در این زمینه نداریم و جزء سیاست‌های این بانک نیز هست.

به گزارش صنایع، عضو هیات مدیره‌ بانک صنعت و معدن تاکید کرد:

سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، شرایط خاص خودرا دارد، یکی از موارد مهم کنترل زمان‌بندی و مدیریت پروژه است چون اگر پروژه‌ای در زمان خود و با کنترل هزینه‌ها، انجام نشود زمان که می‌گذرد با افزایش هزینه‌ها برخورد می‌کند و بحث منابع تکمیلی پیش می‌آید و ممکن است طرح توجیهی آن را عملا از بین ببرد، بنابراین سرمایه‌گذاران باید مدیریت علمی بر پروژه‌ها داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا