اخبار برگزیده

کد خبر:64485
پ
۱

بیت‌کوین در بلاروس مجاز شد

کشور بلاروس به منظور ترغیب سرمایه‌گذاران و تقویت بخش خصوصی و اقتصاد کشورش، نقل و انتقال پول به ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین را قانونی و مجاز اعلام کرده است.

کشور بلاروس به منظور ترغیب سرمایه‌گذاران و تقویت بخش خصوصی و اقتصاد کشورش، نقل و انتقال پول به ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین را قانونی و مجاز اعلام کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از رویترز، از آنجا که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین این روزها  بسیار داغ و پر تب و تاب شده است و بسیاری از سرمایه‌داران در جهان به سرمایه‌گذاری و مبادلات پول به این ارز جدید رو آورده اند، کشور بلاروس تصمیم گرفته است که نقل و انتقالات پول با استفاده از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را قانونی و مجاز اعلام کند تا بدین وسیله بتواند به اقتصاد کشور خود کمک بسزایی کند.

“الکساندر لوکانشنکو”  _ریاست جمهوری کشور بلاروس_ در دیداری مطبوعاتی اعلام کرد که قانون استفاده و مبادله با ارزهای مشابه بیت کوین را به منظور تقویت بخش خصوصی و به طور کلی ارتقای سطح اقتصادی کشورش رسما به امضا رسانده است.

این در حالیست که کشورها و دولت‌های بسیاری از جمله دولت‌های اروپایی همواره مردم و سرمایه‌گذاران را از مبادله، نقل و انتقالات پول با استفاده از ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین منع کرده‌اند و به سرمایه‌گذاری در این ارز جدید که در اصل واقعیت فیزیکی ندارد، هشدار داده‌اند چرا که آنها بر این باورند ارزش بیت کوین و ارزهای مشابه حبابی شکل و غیرواقعی است و به زودی این حباب ترکیده خواهد شد.

در اینجا باید گفت که حباب بیت کوین پس از آنکه هر روز در حال بزرگت‌ر شدن بود، در ۲۴ ساعت گذشته افزایش آن متوقف شد و ارزش آن حدود یک چهارم کاهش یافت و به زیر ۱۳ هزار دلار تنزل کرد.

به گزارش صنایع، بیت کوین یک ارز دیجیتالی رمزنگاری شده است که باید توسط سیستم‌های رایانه و با استفاده از الگوریتم های پیشرفته‌ای استخراج یا ماینینگ شود. در ابتدای ماه جاری میلادی بهای بیت کوین حتی به مرز ۱۹ هزار دلار هم رسید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه