کد خبر:64598
پ
۱
انجمن فولاد ایران اعلام کرد:

افزایش ۸۴ درصدی صادرات و رشد ۱۵ درصدی تولید فولاد

میزان صادرات فولاد و تولید خام این محصول کشور در ۸ ماهه سال ۹۶، به ترتیب ۸۴ درصد و ۱۵ درصد رشد یافت.

میزان صادرات فولاد و تولید خام این محصول کشور در ۸ ماهه سال ۹۶، به ترتیب ۸۴ درصد و ۱۵ درصد رشد یافت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بر اساس گزارش انجمن فولاد ایران، شرکت‌های فولاد ساز کشور از ابتدای ماه فروردین تا پایان آبان امسال، ۱۴ میلیون و ۱۴۹ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۵، ۱۲ میلیون و ۳۱۱ هزار تن بود.

از این میزان، ۱۰ میلیون و ۴۸۶ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

علاوه بر این در ۸ ماهه امسال، ۱۲ میلیون و ۹۹۳ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۵ (۱۱ میلیون و ۹۱۵ هزار تن)، حاکی از رشد ۹ درصدی است.

از آمار یاد شده، ۷ میلیون و ۷۹۸ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و ۵ میلیون و ۱۹۵ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

افزایش ۸۴ درصدی صادرات

بنا بر این گزارش، در مدت یاد شده ۴ میلیون و ۲۲۵ هزار تن فولاد خام و ۹۴۰ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ (۲ میلیون و ۲۹۴ هزار تن شمش و یک میلیون و ۴۴۷ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۸۴ درصد رشد و ۳۵ درصد کاهش داشته است.

همچنین از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۳۳ هزار تن واردات فولاد خام و یک میلیون و ۴۹۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۱۶۵ هزار تن فولاد خام و ۲ میلیون و ۱۹ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۸۰ درصد و ۲۶ درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش صنایع، گفتنی است که تفکیک «بخش خصوصی شده» مربوط به شرکت هایی است که در سال های گذشته تحت اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید