کد خبر:64525
پ
۱
نماینده مردم دامغان در مجلس:

ادغام صندوق بازنشستگی صنعت فولاد با سازمان تأمین اجتماعی

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی از ادغام صندوق بازنشستگی صنعت فولاد کشور با سازمان تأمین اجتماعی  در راستای رفع مشکلات پیش روی بازنشستگان خبر داد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی از ادغام صندوق بازنشستگی صنعت فولاد کشور با سازمان تأمین اجتماعی  در راستای رفع مشکلات پیش روی بازنشستگان خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “ابوالفضل حسن بیگی” ضمن بیان اینکه با تلاش کارکنان بازنشسته ذوب‌آهن، سال گذشته و حضور آنان در مجلس شورای اسلامی و با موافقت رئیس مجلس مقرر شد سازمان بازنشستگی فولاد کشور در سازمان تأمین اجتماعی ادغام و حقوق مزایای صندوق بازنشستگی صنعت فولاد از طریق سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود، تأکید کرد:

متأسفانه به دلیل عدم همکاری صندوق بازنشستگی صنعت فولاد این مصوبه تا کنون اجرایی نشد ولی با پیگیری نمایندگان مردم استان‌های سمنان، مازندران، گلستان، اصفهان و کرمان در مجلس شورای اسلامی مقرر شد سال ۹۷ این ادغام صورت پذیرد.

وی تصریح کرد:

ازآنجایی‌که صندوق بازنشستگی صنعت فولاد کشور بالغ‌بر سه هزار میلیارد تومان کسری اعتبار و عقب‌افتادگی دارد با رئیس‌جمهور در این راستا مذاکراتی صورت گرفت و وی نیز دستور داد تا به هر شکل ممکن مشکل بازنشستگان حل شود همچنین موافقت کرد که سه هزار میلیارد تومان طی سه سال به صندوق تأمین اجتماعی برای تأمین بودجه پرداخت شود.

 حسن بیگی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:

سازمان برنامه‌ و بودجه کشور نیز نسبت به این امور اقدام خاصی صورت نداده بود لذا مجدداً نمایندگان استان‌های مذکور پیگیری‌های را انجام داده‌اند که با نظر رئیس‌جمهور مقرر شد اعتبار مذکور در سال ۹۷ تأمین و پرداخت شود.

به گزارش صنایع، نماینده مردم دامغان افزود:

خوشبختانه شاهدیم که این توافق صورت پذیرفت و در سال ۹۷ مشکل بازنشستگان صنعت فولاد کشور به‌طور کامل رفع می‌شود، از سوی دیگر امیدواریم که مسئولان صندوق همکاری لازم را با تأمین اجتماعی داشته باشند تا هر چه زودتر مشکلات برطرف شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه