کد خبر:64437
پ
۱

ایجاد صد هزار شغل جدید در منطقه اقتصادی پیام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد منطقه اقتصادی پیام به عنوان یکی از کریدورهای اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور خبر داد که در صورت تحقق این زمینه و سرمایه‌گذاری لازم در این بخش، صد هزار اشتغال جدید در این بخش بوجود می‌آید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد منطقه اقتصادی پیام به عنوان یکی از کریدورهای اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور خبر داد که در صورت تحقق این زمینه و سرمایه‌گذاری لازم در این بخش، صد هزار اشتغال جدید در این بخش بوجود می‌آید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “محمدجواد آذری جهرمی” در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود:

در صورت تحقق این برنامه ۱۰۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد می شود.

وی افزود:

بنای ما در منطقه ویژه اقتصادی پیام با توجه به ظرفیت هایی که در آن وجود دارد، از جمله نزدیکی به پایتخت و مقررات ویژه ای که در مناطق ویژه استقرار دارند، نیروی انسانی و زیرساخت های منظم، این است که عرضه تولیدات در حوزه فناوری اطلاعات در این منطقه باشد.

وی گفت:

یکی از پروژه های مهم اقتصاد ملی در این منطقه در حال اجرا است که فاز اول کار مطالعاتی آن به پایان رسیده و فاز دوم در حال اجرا و پس از اجرای فاز سوم به مرحله اجرا وارد خواهیم شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد بزرگترین شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود:

نمونه هایی از این شهرک ها در منطقه وجود دارد و ما از آن کشورها عقب تر هستیم و باید تلاش کنیم به قدرتی که در منطقه وجود دارد، برسیم.

آذری جهرمی ادامه داد:

کشورهای منطقه با ایجاد شهرهای ict قصد دارند که بازار مصرف دیگر کشورها را بپوشانند اما ما در ایران یک بازار مصرف خوب داریم و باید سعی کنیم این ظرفیت را سریعتر اجرایی کنیم.

وی همچنین افزود:

در شب یلدای امسال شاهد کاهش ۲۵ درصدی مصرف دیتا در بین خانواده های ایرانی بودیم و این موضوع حاکی از آن است که مردم وقت بیشتری را برای گفت و گو با یکدیگر در خانواده صرف کرده‌اند.

وزیر ارتباطات افزود: در مقایسه با هفته های قبل و سال گذشته سر جمع ترافیک اینترنت در شب یلدای امسال ۲۵ درصد کاهش داشته است که این حاکی از آن است که مردم در مهمانی های خانوادگی شب یلدا کمتر از گوشی های همراه خود استفاده کرده اند.

آذری جهرمی گفت: فضای مجازی ابزاری برای فرهنگ سازی است که می تواند مشکلاتی را که برای خانواده ها در ارتباط با فاصله گرفتنشان از هم ایجاد شده به واسطه عملکرد مثبت خود، کاهش دهد.

وی با اشاره به اجرای طرح ریجیستری گوشی های تلفن همراه، افزود: وزیران پیش از من زیرساخت های اجرای این طرح را آماده کرده بودند و اکنون اجرایی شده است.

به گزارش صنایع، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

یک عده وقتی منفعل بودن ما را ببینند، به دنبال فعالیت هایی چون قاچاق می روند، اما وقتی ببینند که دیگر قاچاق برایشان صرفه اقتصادی ندارد، به دنبال کار اقتصادی سالم می‌روند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صدا و سیما