اخبار برگزیده

کد خبر:64319
پ
۱

دو مرکز مخابراتی تهران مختل می‌شود

ارتباط تلفنی دو مرکز مخابراتی شهید محسنیان و شهید ورمزیاری گلستان برای انجام عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی مختل می‌شود.

ارتباط تلفنی دو مرکز مخابراتی شهید محسنیان و شهید ورمزیاری گلستان برای انجام عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی مختل می‌شود.

به گزارش  مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، از مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید محسنیان با پیش شماره‌های ۶۶۷۸ تا ۶۶۸۲ در محدوده بزرگراه آزادگان، بلوار معلم غربی، بلوار الغدیر و یافت آباد مختل می شود.

در مرکز مخابرات شهید ورمزیاری گلستان با پیش شماره های ۵۶۳۲، ۵۶۳۸ و ۵۶۷۴ در محدوده خیابان های گلستان و سبز دشت به مدت ۷۲ ساعت با اختلال همراه است.

بر اساس آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۸۶ تا انتهای شهریورماه امسال در حالی به رقم ۳۸٫۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۸۶ این ضریب۳۳٫۴۳ درصد و در پایان خردادماه امسال ۳۸٫۶۱ بود.

تعداد تلفن‌های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره و تا پایان پارسال ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود.

البته رسیدن ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸٫۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان وسیله ای محبوب برای ارتباط مردم با یکدیگر است.

تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بوده است.

تعداد تلفن همگانی کشور نیز تا پایان خردادماه سال جاری ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه و تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵هزار و ۷۶۴دستگاه بود که این امر نشان از کاهش تعداد دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.

به گزارش صنایع، تازه‌ترین گزارش دفتر بررسی‌های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار روستاهای دارای تلفن خانگی را ۴۸ هزار و۹۷۶ روستا اعلام کرده در حالی که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۴۹ هزار و ۲۹ روستا بوده است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا