کد خبر:64244
پ
۲۶۵۸۲۴۰

پیام هشدار بانکداران جهان به سرمایه‌ گذاران بیت‌کوین

رئیس نهاد قانون‌گذار نظام بانکداری جهانی: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چشم‌اندازی خطرناک دارد.

رئیس نهاد قانون‌گذار نظام بانکداری جهانی: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چشم‌اندازی خطرناک دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، استفن اینگ‌وس، رییس نهاد قانون‌گذار نظام بانکداری جهانی در کمیته باسل (که با ۱۰ رییس بانک مرکزی کشورهای مختلف جهان در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد) و رییس بانک مرکزی سوئد (ریکس‌بانک)، گفت: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چشم‌اندازی خطرناک دارد.

طبق گفته این قانون‌گذار بانکداری جهانی، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین باید از رویدادهای گذشته در تاریخ و بالا رفتن این چنینی قیمت‌ها و حوادثی مثل حباب قیمت پیاز لاله در سال ۱۶۳۰ و سایر حوادث مشابه در طول قرن‌های گذشته، درس بگیرند و بدانند بخت و اقبال بر علیه کسانی خواهد بود که واقعا فکر می‌کنند بیت کوین آینده‌دار است.

وی در پاسخ به این که آیا ارز دیجیتالی مانند بیت‌کوین نگرانی‌هایی در مورد پایداری مالی ایجاد کرده است یا خیر، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: من معتقدم این که بیت کوین را یک ارز دیجیتال بدانیم اشتباه است. بیت کوین بیشتر شبیه یک سرمایه دیجیتال است اما به هیچ وجه ویژگی‌های ارز دیجیتال را ندارد.

اینگ‌وس گفت: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا هر مورد مشابه با آن چشم‌اندازی خطرناک دارد.

به گزارش  اخبار صنایع، رئیس نهاد قانون‌گذار نظام بانکداری جهانی از تاجران و سرمایه‌گذاران خواست که به علت سطح به بسیار بالای نوسانات بیت‌ کوین و عدم پشتیبانی توسط بانک‌های مرکزی و بانک‌های معتبر جهان با احتیاط در مورد سرمایه‌گذاری در بیت‌ کوین اقدام کنند.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع