اخبار برگزیده

کد خبر:64081
پ
۱
وزیر اقتصاد؛

پیگیر پرداخت سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات بر ارزش افزوده هستیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،در پاسخ به سوال نماینده مردم تبریز گفت: پیگیر پرداخت سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات بر ارزش افزوده هستیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،در پاسخ به سوال نماینده مردم تبریز گفت: پیگیر پرداخت سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات بر ارزش افزوده هستیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نقل از وزارت اقتصاد و دارایی، “مسعود کرباسیان” با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضمن تبادل نظر در خصوص مسائل جاری اقتصاد کشور به سوالات برخی مطروحه توسط برخی از نمایندگان پاسخ داد.

 وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه واگذاری پتروشیمی باختر گفت:
همانطور که می دانید مالکیت این پتروشیمی در اختیار دولت نیست و ما فقط مالکیت حدود ۲۸ درصد از  آن را داریم که هم در خصوص بررسی عملکرد و تحقیق و تفحص درباره عملکردمان منطبق با میزان سهامی که داریم و هم واگذاری آن آماده‌ایم.

 

وزیر اقتصاد همچنین در پاسخ به پرسش محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر نیز  در خصوص علت عدم اجرای صریح جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم در پرداخت سهم شهرک‌های صنعتی استان‌ها از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت:

یکی از برنامه‌های دولت، تامین بودجه از طریق درآمدهای غیرنفتی است.
در حال حاضر حدود ۸۰ درصد عوارض ارزش افزوده وصولی،  مورد بند ۲ است و دولت آنرا در اختیار وزارت کشور قرار می دهد. بنده از هر اقدامی که منجر به رونق تولید شود استقبال می‌کنم و آمادگی کامل داریم که دغدغه مجلس را در این خصوص رفع کنیم.
 
به گزارش صنایع،گفتنی است بر همین اساس توافق شد تا کار گروه ویژه‌ای شامل نمایندگان سازمان امور مالیاتی، کمیسیون اقتصادی مجلس و با دعوت از آقای فرهنگی تشکیل و ظرف ده روز کاری پیشنهاد خود در  خصوص چگونگی اجرای جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم  را ارائه کند.

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه