اخبار برگزیده

کد خبر:64035
پ
۱

زلزله به تهران رسید / زلزله ۵.۲ ریشتری تهران را لرزاند

مرکز لرزه‌نگاری کشوری از وقوع زلزله در تهران خبر داد و اعلام کرد، زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵.۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و البرز، حوالی مشکین دشت ، را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری از وقوع زلزله در تهران خبر داد و اعلام کرد، زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵.۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و البرز، حوالی مشکین دشت ، را لرزاند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از سروش، زلزله تهران در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت. مرکز لرزه‌نگاری کشوری از وقوع زلزله در تهران خبر داد و اعلام کرد، زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵.۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و البرز، حوالی مشکین دشت، را لرزاند.

این زلزله در استان‌های گیلان، قم، مرکزی، البرز و تهران احساس شده است و مسئولین از مردم خواسته‌اند آرامش خود را حفظ کنند.

مرکز لرزه نگاری کشور در گزارش مقدماتی زمین‌لرزه، بزرگی آن را ۵٫۲ و محل وقوع را مرز استان‌های تهران و البرز- حوالی ملارد (تهران) اعلام کرد. زمان وقوع به وقت محلی ۲۳:۲۷:۳۷ و موقعیت آن ۷ کیلومتری عمق زمین بوده است.

***رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص زلزله تهران گفت:

مرتضی سلیمی ضمن بیان توضیحاتی در خصوص زلزله تهران از آماده باش استان‌های قزوین، قم، مرکزی، مازندران، البرز و تهران خبر داد.

***سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور:

سعیدی با اشاره به اینکه زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵.۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و البرز را لرزانده از تشکیل جلسه سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

***شرکت فرودگاه‌های کشور:

شرکت فرودگاه‌های کشورنیز با اعلام این زلزله اعلام کرد، هیچ مشکلی برای اعزام و پذیرش مسافران و نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه مهرآباد  وجود ندارد.

***رییس سازمان مدیریت بحران کشور: 

اسماعیل نجار با اشاره به اینکه این زلزله فاصله‌اش با شهر تهران ۳۹ کیلومتر و با شهر کرج ۲۹ کیلوتر بوده است، گفت: تیم‌های ارزیابی به نقاط مختلف اعزام شده‌اند.

***مردم از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه شهروندان باید آرامش خود را حفظ کنند در مورد اختلال پیش آمده در خطوط  همراه گفت:‌ این اختلال در پی افزایش حجم تماس‌ها است بنابر این ازمردم درخواست می‌شود از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند.

نجار همچنین از آماده‌باش تمام دستگاهای خدماتی امدادی و انتظامی از سوی سازمان مدیریت بحران کشور به حالت آماده باش در آمده‌اند.

***رئیس مرکز زلزله‌نگاری:

مرادی با اشاره به اینکه تا ساعت ۱۲:۲۰ بامداد سه مورد پس لرزه را ثبت کرده‌ایم به مردم کشور تاکید کرد تا ساعات آینده نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی هچنین تاکید کرد هیچکس نمی‌تواند زلزله را پیش‌بینی کند اما به مردم  توصیه می‌کنم تا چند ساعت آینده مسائل ایمنی را رعایت کنند.

***سخنگوی سازمان آتش‌نشانی:

ملکی با اشاره به اینکه همه نیروهای آتش‌نشانی در آماده باش هستند، گفت: تا به حال هیچگونه گزارشی مبنی بر مشکل یا خسارت و تلفات گزارش نشده است.

ریزش کوه در جاده چالوس به دنبال زلزله تهران:

سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات از ریزش کوه در کیلومتر ۱۶ جاده چالوس خبر داد و در ادامه گفت: این ریزش تلفاتی را به همراه نداشته است و از مردم خواهش می شود خونسردی خود را حفظ کنند و اجازه دهند خودروهای امدادی به کار خود بپردازند.

ساعت ۰۰:۳۰

به گزارش خبرنگار سروش، زلزله تهران تا این ساعت فقط یک مصدوم داشته و یک خودرو نیز بر اثر ریزش کوه در کیلومتر ۱۶ جاده چالوس، زیر آوار مانده است.

پلیس راهور تهران:

شریان‌های اصلی در شهر تهران از حجم بالای ترافیک برخوردار است. از هم‌وطنان درخواست می‌شود آرامش خود را حفظ کنند و در مکان‌های مناسب توقف کنند.

وزیر ارتباطات:

آذری جهرمی در خصوص زلزله تهران گفت: به دلیل وقوع زلزله در برخی محله‌های تهران، امکان برقراری تماس سخت شده است. از شهروندان تهرانی تقاضا داریم مکالمات تلفنی را کوتاه انجام دهند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور:

جای نگرانی نیست، مردم خونسردی خود را حفظ کنند و در صورت لزوم با تلفن ۱۱۵ تماس بگیریند.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

درپی وقوع زلزله ۵/۲ ریشتری دراستان تهران همه تاسیسات و جایگاه‌های عرضه سوخت سالم هستند و سوخت بیشتری به جایگاه‌ها ارسال شده است.

توییت جمعیت هلال احمر:

از پخش شایعات و اخبار جعلی، تحلیل‌های دلهره‌افکن و اظهارنظرهای بی‌پایه و اساس خودداری کنید؛ حتی شما مسئول گرامی.

رئیس مرکز لرزه‌نگاری کشور:

با توجه به کمی بودن تعداد پس‌لرزه‌ها هنوز نگرانی برای این که زمین‌لرزه بزرگتری رخ دهد وجود دارد.

به نظر انتهای گسل اشتهارد فعال شده است و هم‌میهنان در استان‌های البرز و غرب استان تهران باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات:

شهر تهران قفل شده است و مردم اجازه تردد خودروهای امدادی را بدهند.

رئیس سازمان امداد و نجات:

فقط روستای اخترآباد کمی تخریب شده است و یک نفر مصدوم داشتیم که سرپایی درمان شده است و مشکل خاصی وجود ندارد.

خبرنگار سروش:

در پی وقوع زمین لرزه در تهران، در حال حاضر ترافیک سنگینی در مسیرهای خروجی تهران دیده می‌شود.

رئیس اورژانس کشور :

کولیوند : تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر خسارت یا آوار یا تلفات نداشتیم و جای هیچ نگرانی نیست. لطفا مردم آرامش خود را حفظ کنند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران:

خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی در شبکه گازرسانی به وجود نیامده است.

استاندار تهران:

استان‌های معین تهران در آماده باش کامل و ستادهای مدیریت بحران شهر و استان تهران فعال هستند. همه امکانات شهرستان‌ها در آماده باش هستند.

رئیس ستاد مدیریت بحران:

نجار: گزارش شده در پمپ‌بنزین‌‌ها ازدحام جمعیت پیش آمده و سوخت را با گالن نیز می‌برند؛ تقاضا می‌کنیم از دریافت سوخت در‌ گالن جداً پرهیز کنند و از ازدحام و مسدود کردن معابر خودداری کنند.

۳:۱۰

سخنگوی ستاد مدیریت بحران:

سعیدی: جلسه ستاد مدیریت بحران با همه مسئولان مربوطه تشکیل شده است و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و فقط از مردم خواهش می‌کنیم آرامش خود را حفظ کنند و نکات ایمنی را رعایت کنند.هنوز مشخص نیست که فردا تهران تعطیل خواهد بود یا خیر.

استاندار البرز: البرز تعطیل شد

استاندار البرز با تعطیلی تمامی دستگاه‌های اجرایی و مراکز آموزشی (به جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و عضو ستاد مدیریت بحران) در روز پنجشنبه، موافقت کرد.

استاندار تهران: تهران تعطیل شد

تمامی ادارات و مراکز دولتی به جز دستگاه‌های خدمات‌رسان، امروز پنج شنبه ٣٠ آذر تعطیل هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه