اخبار برگزیده

کد خبر:63905
پ
ba50106d1d8b47c990fecd2a6181afda.

بررسی آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد

بررسی آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد (WorldSteel) حاکی از رشد چشمگیر حدود ۳۲ درصدی تولید این محصول در ایران در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ است.

بررسی آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد (WorldSteel) حاکی از رشد چشمگیر حدود ۳۲ درصدی تولید این محصول در ایران در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، از انجمن جهانی فولاد تولید این محصول در ایران در ماه نوامبر (آبان- آذر) به یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۸۲ تن رسید که در قیاس با ماه پیش از آن یعنی اکتبر (مهر- آبان) و تولید یک میلیون و ۹۱۷ هزار و ۹۹۴ تن، ۱٫۸ درصد رشد نشان می دهد.

برپایه این گزارش، تا پایان ماه نوامبر امسال ۱۹ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۳۴۴ تن فولاد در ایران تولید شد که در همسنجی با سال گذشته میلادی ۳۱٫۹ درصد رشد داشته است.
براساس افق چشم انداز ۱۴۰۴ ظرفیت تولید فولاد خام کشور باید به ۵۵ میلیون تن برسد و انتظار می رود به جایگاه هفتم جهان ارتقا پیدا کنیم.

سنگ آهن به عنوان اصلی ترین ماده اولیه تولید فولاد محسوب می شود که ذخیره شناسایی شده آن پنج میلیارد و ۱۰۰ تن اعلام شده که از این رقم بیش از سه میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.

صادرات ۶٫۲ میلیارد دلار محصولات معدن و صنایع معدنی تا پایان آبان ماه

برپایه آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشور در هشت ماه امسال با رشد چهار درصدی در همسنجی با پارسال به ۶٫۲ میلیارد دلار رسیده است.

آهن اسفنجی با رشد صادرات ۴۸۲ درصدی بیشترین شتاب رشد را در بین محصولات این حوزه دارد.
از نظر تناژ، سنگ آهن با صادرات ۱۲٫۵ میلیون تن (رشد پنج درصدی) و سیمان با صادرات ۱۰٫۵ میلیون تن (رشد سه درصدی) در ردیف های نخست و دوم قرار دارند.
همچنین صادرات زنجیره فولاد ایران با رشد ۲۲ درصدی سالیانه به ۵٫۷ میلیون تن رسیده است.

به گزارش اخبار صنایع، با وجود سهم پنج درصدی بخش معدن و صنایع معدنی از تولید ناخالص داخلی کشور، سهم صادرات این حوزه تا پایان آبان ماه از نظر ارزشی ۲۲ درصد کل صادرات کشور و از نظر وزنی ۵۶ درصد کل است.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه