اخبار برگزیده

کد خبر:63770
پ
۱
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر:

رشد ۲۶ درصدی ارزش دلاری صادرات استان سمنان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به رشد ۲۶درصدی ارزش دلاری صادرات این استان بیان کرد که سه دهم درصد از وزن کل صادرات کشور متعلق به استان سمنان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، با اشاره به رشد ۲۶درصدی ارزش دلاری صادرات این استان، بیان کرد که سه دهم درصد از وزن کل صادرات کشور متعلق به استان سمنان است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “بهروز اسودی” گفت:

سه دهم درصد از وزن کل صادرات کشور متعلق به استان سمنان است و امسال بیش از نیمی از کالاهای صادراتی استان، محصولات صنعتی بوده است.

وی در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر این استان با بیان این مطلب افزود:

در هشت ماهه سال جاری، عمده‌ترین گروه‌های کالایی صادراتی استان سمنان محصولات صنعتی، ساختمانی و معدنی، کشاورزی و دامی و فرآورده های نفتی و پتروشیمی بوده است.

وی با اشاره به رشد ۲۶درصدی ارزش دلاری صادرات در استان تصریح کرد:

امسال ۲۸۱ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۱۱۹ میلیون دلار از استان صادر شده است که از نظر وزنی ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته رشد داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت:

هیدرو کربن سبک ، شمش سرب ، مواد شوینده ، سیمان ، کاشی ، کابل ، کولر و …. از اقلام عمده صادرات در استان سمنان است که امسال به کشورهایی مانند کره ، امارات ، عراق ، افغانستان ، ترکیه ، ویتنام ، ایتالیا، ارمنستان ، هند و ترکمنستان ارسال شده است.

اسودی با بیان اینکه امسال در کشور درحدود بیش از ۲۴ میلیارد دلار کالا صادر شده است افزود:

از نظر وزنی سه دهم درصد از وزن کل صادرات کشور به استان سمنان تعلق دارد.

شایان ذکر است که مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان سمنان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان سمنان برگزار شد.

بیش از ۲۲ واحد تولیدی برای انتخاب صادرکننده برتر ثبت نام کرده بودند که از میان آنها ۷ واحد تولیدی برتر در عرصه صادرات کالا به کشورهای خارجی در سال ۹۶ برگزیده شدند.

به گزارش صنایع،۱۰ واحد تولیدی صادرکننده نیز در این دوره به‌عنوان واحدهای شایسته مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا