اخبار برگزیده

کد خبر:63731
پ
۱۷۷۵۳۵۳۳۳
رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

دانش بنیان ها سه برابر دولت برای فارغ التحصیلان اشتغالزایی می کنند

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: ایجاد شغل به واسطه شرکت های دانش بنیان کم هزینه تر است، و شرکت دانش بنیان می تواند سه برابر دولت برای فارغ التحصیلان شغل ایجاد کند.

رئیس صندوق نوآوری: ایجاد شغل به واسطه شرکت های دانش بنیان‌ کم هزینه تر است، و شرکت دانش بنیان می تواند سه برابر دولت برای فارغ التحصیلان شغل ایجاد کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در نشستی خبری که امروز در محل این صندوق برگزار شد اظهار داشت: در آبان ماه امسال ۱۱۵ طرح از سوی شرکت های دانش بنیان‌ برای دریافت وام به صندوق نوآوری و شکوفایی ارسال شد که از این تعداد با وام ۲۵ طرح موافقت شده است.

وی با بیان اینکه سرعت عملیاتی برای ارزیابی طرح ها از سوی صندوق افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ طرح در حال انجام بوده که طی ۴ سال گذشته ۸۵۰ طرح دانش بنیان‌ خاتمه یافته است.

سلطانی افزود: طرح های دانش بنیان‌ بدون داشتن بازار، مورد تایید صندوق نوآوری و شکوفایی قرار نمی گیرد و به آنها وامی نیز ارائه نمی شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه متوسط ایجاد یک شغل پایدار کشور ما میزان ۳۳۰ میلیون تومان برای هر نفر هزینه دارد، گفت: ما توانسته ایم طی مدت ۴ ساله، ۷۰ هزار شغل جدید و پایدار به واسطه شرکت های دانش بنیان‌ برای فارغ التحصیلان ایجاد کنیم.

دانش بنیان ها سه برابر دولت برای فارغ التحصیلان اشتغالزایی می کنند

به گفته وی ایجاد هر شغل به واسطه شرکت های دانش بنیان‌ برابر با ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود؛ این بدان معناست که صندوق می تواند سه برابر دولت برای فارغ التحصیلان اشتغال ایجاد کند.

سلطانی با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم به واسطه شرکت های دانش بنیان نیمی از مشکلات فارغ التحصیلان در خصوص اشتغال برطرف شود، خاطرنشان کرد: طی مدت فعالیت صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۵ درصد شرکتها از ما تقاضای وام داشته اند که توانستیم به شرکت ها با نرخ کمتر از ۱۱ درصد و مدت بازپرداخت کوتاه اعطا کنیم.

به گزارش اخبار صنایع، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص خدمات بانکها به شرکت های دانش بنیان به واسطه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات به شرکت ها تاکنون با ۸ بانک تفاهم نامه منعقد کرده ایم؛ این خدمات در زمینه های سرمایه در گردش، سرمایه ثابت، خرید، ودیعه ضمانت نامه، اشتغالزایی، پوشش ریسک و نقدینگی بوده است.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه