کد خبر:63835
پ
TCCIMir_960530_51908

جذب ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم

مجموعا ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در چهار ساله دولت یازدهم جذب شده که از متوسط سالانه ۲.۲ میلیارد دلار خبر می‌دهد.

مجموعا ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در چهار ساله دولت یازدهم جذب شده که از متوسط سالانه ۲.۲ میلیارد دلار خبر می‌دهد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در چهار ساله دولت یازدهم مجموعا ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده که از متوسط سالانه ۲.۲ میلیارد دلار خبر می‌دهد. با این حال طبق برنامه در پایان دولت دوازدهم باید سالانه شش میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در دستور کار قرار گیرد که تا سال ۱۴۰۰ رقمی معادل ۲۴ میلیارد دلار می‌شود.

به ترتیب احداث چرخه کامل پنل فتوو لتاییک با حجم سرمایه‌گذاری ۷۲۰ میلیون و ۸۶۵ هزار دلار، استخراج و بهره‌برداری از معدن با ۴۶۶ میلیون و ۱۵۵ هزار دلار و تولید خودرو سواری با ۲۳۲ میلیون و ۵۵۱ هزار دلار بیشترین میزان سرمایه‌ گذاری خارجی را در نیمه نخست امسال به خود اختصاص دادند.

طی شش ماهه نخست امسال ۳۳ مورد طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی مدنظر قرار گرفته که این رقم در مدت مشابه سال گذشته که ۲۴ مورد بوده است. بنابراین طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌ گذاری خارجی با رشد ۲۸ درصدی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت سال قبل روبرو شده است.

حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۵ معادل یک میلیارد و ۱۵۶ میلیون و ۳۳۶ هزار دلار بوده که این رقم در شش ماهه نخست سال جاری به یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون و ۷۷۹ هزار دلار افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۳۷ درصدی در میزان سرمایه‌گذاری خارجی است.

جذب ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم

از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی صورت گرفته که از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون این رقم معادل دو میلیارد دلار بوده و ۹ میلیارد دلار نیز مربوط به دولت یازدهم است.

به گزارش اخبار صنایع، آمار نشان می‌دهد که میزان سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در دولت یازدهم به طور متوسط سالانه معادل ۲.۲ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که براساس برنامه ریزی صورت گرفته در دولت دوازدهم باید به طور متوسط سالانه شش میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شود که این رقم باید در پایان دولت دوازدهم یعنی سال ۱۴۰۰ به ۲۴ میلیارد دلار برسد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید