کد خبر:63683
پ
۱

تکمیل ظرفیت صنایع کوچک در اولویت است

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۲ درصد از صنایع کشور صنایع کوچک هستند، بر حل مشکلات صنایع کوچک از طریق برند‌سازی و برنامه‌ریزی تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۲ درصد از صنایع کشور صنایع کوچک هستند، بر حل مشکلات صنایع کوچک از طریق برند‌سازی و برنامه‌ریزی تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “صادق نجفیدر گردهمایی مدیران عامل شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۲ درصد از صنایع کشور صنایع کوچک هستند به تکمیل ظرفیت واحدهایی که با ظرفیت کامل کار نمی کنند و نیز حل مشکل بازار این نوع صنایع تاکید کرد.

وی افزود:

می‌توانیم با برند‌سازی و برنامه‌ریزی در این دو موضوع کار کنیم.

نجفی اضافه کرد:

خوشبختانه الان در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت یک هماهنگی و همدلی و یک خواست و امید نسبت به این سازمان به وجود آمده و اگر بخواهیم می‌توانیم بخش زیادی از مشکلات اقتصادی کشور را در حوزه تولید و تجارت و حتی خدمات تامین کنیم به شرطی که بخواهیم.

وی ادامه داد:

موقعیت کشور در شرایطی است که کوتاهی مساوی است با هزاران مشکل برای خود و جامعه و لذا باید با هوش استراتژیک و مدیریت جهادی این تلاش باید برای مردم ملموس باید 

معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت اظهار کرد:

باید به این سازمان عرق داشته باشیم و تلاش کنیم از نیروهای سازمان مدیرانی برای آینده تربیت کنیم چرا که وقتی پرسنل می‌بینند که مدیران از بیرون مجموعه انتخاب می شوند قطعا روحیه خدمت نخواهند داشت و البته باید از بهترین‌ها استفاده شود و باید از توان کارشناسی پرسنل بهترین استفاده به عمل آید 

وی یاد آور شد:

برای موفقیت بیشترباید هم مسئولین و هم مردم را هم با خودمان همراه کنیم و این همراهی نیازمند انتقال هدف و استراتژی به تولید‌کنندگان، عرضه کنندگان و مصرف‌کنندگان است.

نجفی تاکید کرد:

حوزه رسانه‌ای وظیفه بزرگی دارد که بتوانیم اهداف و برنامه‌ها را به مردم انتقال دهیم اگر می‌خواهیم موضوع اشتغال و معیشت حل شود یکی از راهکارها این است که این کارها را با مشارکت انجام دهیم و در این زمینه باید تلاش مضاعف انجام شود.

وی یادآور شد:

برنامه‌های متعددی در بودجه ۹۷ هست و کارهای خوبی انجام می دهیم رایزنی می کنیم که از بودجه پایداری در سازمان برخوردار شویم.

نجفی گفت:

امکانات زیادی درکشور از جمله امکانات مناطق محروم و صندوق توسعه و … هست و قطعا در بودجه ۹۷ خواهید دید که نسبت به سال‌های گذشته وضعیت فرق می‌کند در حالی که این سازمان همیشه به عنوان یک سازمان ستاره دار و در لیست واگذاری‌ها بوده است.

وی تصریح کرد:

هر جا احساس می‌کنیم نیاز به مقررات و قانون و آیین نامه دارد باید روان سازی صورت بگیرد و وضعیت فضای کسب و کار در کشور خوب نیست باید این فضا را آسان کنیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نهایی شدن ایجاد شهرک‌های بخش خصوصی افزود:

بخش خصوصی باید سرمایه‌گذاری کند و ما نیز در کنار آن کمک کنیم.

وی تصریح کرد:

آینده خوبی در حوزه آب و خاک نداریم و در شرایط بحران آبی در بعضی مناطق قرار داریم و باید در این زمینه به دنبال راهکار ، جایگزین‌ها و برنامه‌ریزی باشیم.

به گزارش صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید برموضوع بهره‌وری و آموزش تصریح کرد:

هر چقدر بتوانیم کارها را به صورت علمی تر انجام دهیم مطمئنا این برای نظام و نیز سازمان صرفه جویی به دنبال دارد و هر چه هزینه های تمام شده پایین بیاید سازمان بیشتر بهره‌مند خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا
ارسال دیدگاه