اخبار برگزیده

کد خبر:63593
پ
۱
روس‌نفت اعلام کرد؛

توسعه دو میدان گازی ونزوئلا به روس ‌نفت واگذار شد

روس‌نفت در بیانیه‌ای اعلام کرد که ونزوئلا مجوز توسعه دو میدان گازی دریایی خود را به این شرکت واگذار کرده است.

روس‌نفت در بیانیه‌ای اعلام کرد که ونزوئلا مجوز توسعه دو میدان گازی دریایی خود را به این شرکت واگذار کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از رویترز، روس‌نفت در بیانیه‌ای اعلام کرد که ونزوئلا مجوز توسعه دو میدان گازی دریایی خود را به این شرکت واگذار کرده است.

در این بیانیه آمده است رئیس‌جمهور ونزوئلا، نیکلاس مادورو، این قرارداد را در طول دیدار مدیر اجرایی ارشد روس‌نفت، ایگور سچین، از ونزوئلا، امضا کرده است.

در بیانیه‌ آمده است که در طول این دیدار سچین در مورد همکاری روس‌نفت با شرکت نفت ملی ونزوئلا(پی‌تی‌وی‌اس‌ای) هم مذاکره کرده است.

طبق اعلام روس‌نفت، بر اساس این قرارداد که ۳۰ سال اعتبار دارد، روس‌نفت به اوپراتور میادین گازی دریایی پاتائو و مجلونس تبدیل خواهد شد.

در بیانیه روس‌نفت آمده است روس‌نفت این حق را خواهد داشت که تمام تولید این میادین را بفروشد که این شامل همه فرم‌های گاز طبیعی مایع هم خواهد بود.

در این بیانیه آمده است کل ذخیره پیش‌بینی شده این ۲ میدان گازی برابر با ۱۸۰ میلیارد مترمکعب گاز خواهد بود که حداکثر تولید سالانه آن می‌تواند ۶.۵ میلیارد متر مکعب باشد.

دولت سوسیالیست ونزوئلا بیشتر از همیشه برای تامین پول و سرمایه به متحد قدیمی اش روسیه روی آورده است.

طبق تخمین شرکت روسی روس‌نفت در ماه آگوست، بدهی پی‌دی‌وی‌اس‌ای به روس‌نفت ۶ میلیارد دلار شده است.

به گزارش صنایع، ماه گذشته وزیر مالی روسیه توافق کرد مهلت بازپرداخت بدهی ونزوئلا به مسکو را تمدید کند که البته این شامل بدهی پی‌دی‌وی‌اس‌ای به روس‌نفت نمی‌شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر