کد خبر:63674
پ
۱

استفاده از فناوری‌های نوین در درمان بیماری‌های اعصاب

چگونگی راه‌های استفاده از فناوری‌های نوین در زمینه درمان بیماری‌های اعصاب و نیز ایجاد پل ارتباطی میان اساتید، متخصصان و دست اندرکاران علوم اعصاب، از اهداف برپایی ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تهران اعلام شده است.

چگونگی راه‌های استفاده از فناوری‌های نوین در زمینه درمان بیماری‌های اعصاب و نیز ایجاد پل ارتباطی میان اساتید، متخصصان و دست اندرکاران علوم اعصاب، از اهداف برپایی ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تهران اعلام شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد تقی جغتایی رییس انجمن علوم اعصاب ایران اظهار کرد:

این کنگره علمی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران، انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، انستیتو روانپزشکی تهران، ‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و برخی دیگر از مراکز علمی و تحقیقاتی  به مدت سه روز از ۲۹ آذر  در مرکز همایش های بین المللی رازی در تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:

این کنگره با حضور بیش از ۱۰۰۰ تن از متخصصان، اساتید و پژوهشگران حوزه علوم اعصاب و با شرکت پنج تن از محققان برجسته بین المللی گشایش می‌یابد.

نتایج و دستاوردهای علمی این کنگره برای متخصصان رشته‌های نورولوژی، جراحان مغز و اعصاب، روانپزشکان، متخصصان علوم اعصاب، فیزیولوژی آناتومی، نورورادیولوژی، رادیولوژی، ایمونولوژی، روانشناسان و متخصصان حوزه های مرتبط با رشته‌های مهندسی از جمله برق، مکانیک، مهندسی پزشکی و فیزیک قابل استفاده است.

رییس ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی همچنین بیان کرد:

در جریان برگزاری این کنگره علمی، نشست‌های دانش آموزی، دانشجویی و دستیاری از بخش‌های جانبی کنگره است که به ترتیب توسط دانش آموزان خلاق در حوزه علوم اعصاب، دانشجویان علوم پزشکی و دستیاران نورولوژی و روانپزشکی برگزار می‌شود.

به گفته جغتایی، امسال برای دومین بار، بخش‌های جشنواره عکس و فیلم، و تقدیر از برترین مقاله و پایان نامه در حوزه علوم اعصاب به کنگره افزوده شده و انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در نظر دارد در این کنگره از تعدادی از پژوهشگران جوان حوزه های علوم اعصاب (زیر ۳۵ سال) با اهدای جوایزی تقدیر کند.

به گزارش صنایع، ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی از ۲۹ آذر تا یکم دی ماه ۹۶ با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه