اخبار برگزیده

کد خبر:63460
پ
۱۳۹۴۱۱۰۶۱۵۴۴۰۲۱۵۴۶۹۷۶۱۹۴
با حضور وزیر راه و شهرسازی:

قرارداد تامین مالی خارجی ایران و روسیه امضا شد

قرارداد تامین مالی خارجی و پوشش بیمه‌ای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیمه اعتباری روسیه jsc برای تامین و تولید مشترک ناوگان ریلی ایران امضا شد.

قرارداد تامین مالی خارجی و پوشش بیمه‌ای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیمه اعتباری روسیه jsc برای تامین و تولید مشترک ناوگان ریلی ایران امضا شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این قرارداد تامین مالی که با حضور وزیر راه و شهرسازی در ساختمان مرکزی راه آهن و بین سعید محمدزاده مدیرعامل راه آهن با پیتر فرادکوف مدیرعامل گروه مرکز صادرات روسیه امضا شد، دو طرف توافق کردند در قالب بومی سازی تولید مشترک بین تولید کنندگان ایران و روسیه، سرمایه‌ گذاری مشترکی طی ۵ سال آینده به ارزش ۳ میلیارد یورو انجام پذیرد.

فاز اول این قرارداد، تولید مشترک ۶ هزار دستگاه واگن باری از محل منابع مالی خارجی ازجانب شرکت یونایتد واگن روسیه و سه واگن ساز ایرانی به نام های واگن سازی پارس، واگن سازی کوثر و واگن سازی فولاد درخشان است که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌های یاد شده طی ماه‌های گذشته، شکل گرفته و نهایی شده است و در ادامه در حوزه واگن‌های مسافری و لکوموتیو و سایر تجهیزات ریلی نیز اقدام مشابه با حمایت دو وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت صورت خواهد گرفت.

حمایت ۳میلیارد یورویی روس‌ها از تولید واگن در ایران

رئیس مرکز توسعه تجارت خارجی روسیه با اشاره به پتانسیل بالای ایران برای توسعه صنعت ریلی گفت: براساس قرارداد جدید، روسیه از ساخت مشترک واگن در ایران به مبلغ ۳ میلیارد یورو حمایت می کند.ب

پیتر فرادکوف در مراسم امضای قرارداد تامین مالی خارجی و پوشش بیمه ای تولید مشترک ۶ هزار دستگاه واگن باری میان ایران و روسیه، گفت: روسیه فروش محصولات خود در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی به ایران را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرده و پروژه ای که امروز قرارداد آن به امضا رسید، وسیع ترین آن در بخش صنعت ریلی است.

وی کار مرکز توسعه تجارت خارجی روسیه را حمایت از فعالیت شرکت های روسی در خارج از مرزهای این کشور عنوان و اظهار کرد: بر اساس قانون، این مرکز از شرکت های روسی شامل تمام فعالیت های مالی، بیمه ای و غیرمالی آنها حمایت می کند و یارانه اختصاص می دهد، ضمن اینکه در شورای هیات مدیره این مرکز تعدادی از وزرای کلیدی کابینه روسیه حضور داشته و ریاست هیات مدیره آن برعهده نخست وزیر است.

وی ایران را از شرکای استراتژیک تجارت خارجی روسیه نام برد و ادامه داد: بر این اساس امروز قراردادی را به مبلغ ۳ میلیارد یورو به امضا می رسانیم و این پروژه یک فعالیت عملیاتی برای شرکت های روسی و ایرانی است.

فرادکوف ادامه داد: آنچه برای ما اهمیت دارد امضای قراردادهای بلندمدت است و هدف ما فقط فروش محصول نیست، بلکه ساماندهی اوضاع مالی و تامین مشارکت مالی برای توسعه صنعت است. ما از این قرارداد سرمایه گذاری که در چارچوب اساسنامه مرکز توسعه تجارت خارجی روسیه است، حمایت می کنیم.

به گزارش اخبار صنایع، این مقام ارشد روسی خاطرنشان کرد: ایران پتانسیل بالایی برای توسعه حمل و نقل و صنعت ریلی دارد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی واخبار صنایع
ارسال دیدگاه