کد خبر:63395
پ
۳۴۸۱۸

رتبه بندی شرکت‌های حمل‌ونقل اتوبوس

معاون وزیر راه و شهرسازی از رتبه بندی حمل و نقل اتوبوس تا سال آینده خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از رتبه بندی حمل و نقل اتوبوس تا سال آینده خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، داود کشاورزیان در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل و اهداری با اشاره به سهم قابل توجه صنعت حمل و نقل در تولید ناخالص ملی اظهار داشت: متاسفانه هرچند که حمل و نقل  در رشد اقتصادی بسیار موثر است اما شاهد کاهش میزان استفاده مردم از حمل و نقل عمومی هستیم.

وی افزود: سالانه چیزی حدود ۶ الی ۷ درصد سهم حمل و نقل عمومی کاهش پیدا می‌کند وعلت آن افزایش خودرو در کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حالیکه سالانه بیش از یک‌میلیون خودرو پلاک می‌شود سوخت بسیار ارزان هم در کشور هم در حال ارزان است بنابراین انگیزه‌ای برای استفاده از حمل و نقل عمومی باقی می‌ماند که نتیجه آن این حجم ترافیک روزانه است .

وی تاکید کرد: روزانه ۱۰۰ هزار خودرو به تهران و از تهران خارج می‌شوند که می‌توان بخشی از این ترددها را از طریق حمل‌ونقل عمومی و از طریق ریال انجام داد اما در حال حاضر سهم حمل‌ونقل عمومی از ترددها در حال کاهش است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست دولت کاهش قیمت حمل‌ونقل عمومی باید باشد، گفت: برای افزایش سهم حمل و نقل عمومی باید تعرفه ها مالیات‌ها و قیمت‌های تمام شده عمومی را کاهش داد.

قیمت اتوبوس ۹۰۰ میلیون تومان است که تنها ۴۰ درصد این قیمت را دولت به متقاضیان تسهیلات می‌دهد

وی تاکید کرد: در حال حاضر قیمت اتوبوس ۹۰۰ میلیون تومان است که تنها ۴۰ درصد این قیمت را دولت به متقاضیان تسهیلات می‌دهد و ۶۰ درصد باقی را سرمایه‌گذار باید بپردازد اما در هیچ حوزه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار این مبلغ سرمایه گذاری را انجام نمی‌دهد.

وی با اشاره به پیامدهای منفی کاهش سهم حمل و نقل عمومی گفت: هر اتوبوسی که حذف شود به جای آن ۱۲ خودرو سواری به ناوگان خودروهای سواری اضافه می‌شود این درحالی است که اتوبوس‌ها در ۱۰۰ کیلومتر ۳۵ لیتر مصرف می‌کنند که با حذف این ناوگان و ورود خودروهای سواری این عدد به ۱۰۰ لیتر می رسد .

کشاورزیان همچنین با اشاره به لزوم برندسازی در شرکت‌های حمل‌ونقلی گفت: در حال حاضر ۱۷۰۰ شرکت حمل و نقلی وجود دارد که باید در این مجموعه برندسازی انجام شود و اتوبوس‌ها و رانندگان و شرکت‌ها تحت یک نام یک برند فعالیت کنند.

داود کشاورزیان ادامه داد: اگر برند سازی انجام نشود امکان ارزیابی شرکت‌ها وجود ندارد .

به گزارش اخبار صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تا پایان سال آینده پس از انجام طرح برندسازی شرکت‌ها رتبه‌بندی می‌شوند و این رتبه بندی‌ها اعلام عمومی خواهند شد

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه